امروز سه شنبه  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

خدمات دندانپزشکی به زائران اربعین در درمانگاه عمود ۱۱۳۵

درمانگاه هلال احمر مستقر در عمود ۱۱۳۵ و با مشارکت گروه جهادی شهید مهدی عسگری در عراق به زائران اربعین خدمات دندانپزشکی اورژانسی ارائه می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، درمانگاه هلال احمر مستقر در عمود ۱۱۳۵ به همت گروه جهادی شهید مهدی عسگری با راه اندازی کلینیک دندانپزشکی خدمات موثری را به زائرانی که در مسیر نجف به کربلا حرکت می‌کنند ارائه می دهد. در این درمانگاه ۶ دندانپزشک در سه شیفت به صورت ۲۴ ساعته کار می‌کنند و خدمات اورژانسی از کشیدن دندان تا پرکردن و عصب کشی در زمان بین ۳۰ دقیقه تا یکساعت برای مراجعین انجام می دهند. در این درمانگاه اتوکلا، ضدعفونی و استریل ابزار و وسایل مورد استفاده تا حد امکان و شرایط در بالاترین سطح انجام می‌شود.

دکتر حسن راشدی یکی از دندانپزشکان این مجموعه است و به زائرین‌ توصیه می‌کند پیش از سفر اربعین با مراجعه به دندانپزشک وضعیت دندان‌ها را بررسی و درصورت نیاز اقدامات ترمیمی دندان و ریشه را انجام دهند.

همچنین حین پیاده روی اربعین استفاده از مسواک و خمیردندان اکیدا توصیه می‌شود. با توجه به اینکه در طول مسیر تنوع غذایی و وفور چای و مواد غذایی شیرین زائرین از مصرف بی رویه آنها خودداری و پس از هر بار مصرف سطح دندان و دهان را با آب شست‌وشو دهند.

خدمت به زائرین اربعین قدردانی از نعمت های خداوند است

دکتر هانیه همت پور یکی دیگر از دندانپزشکان درمانگاه است، همت پور تاکید می‌کند رسیدگی به وضعیت دندان در طول سال باید انجام شود تا در مسافرت های مختلف با مشکلات اورژانسی مواجه نشویم.

دندانپزشک مستقر در درمانگاه گروه جهادی شهید مهدی عسگری گفت: بیماران وقتی مستأصل و با درد به درمانگاه مراجعه می‌کنند باور نمی‌کنند کار درمان آنها در کمترین زمان انجام می‌شود چه بسا بیمارانی هستند که از لحاظ مالی توان پرداخت هزینه‌های بالای دندانپزشکی را ندارند و اینجا با دلسوزی سعی می‌شود درمان به طور کامل انجام شود تا بتوانند دندان خود را حفظ کنند.

دکتر همت پور ادامه داد: هر یک از ما در این مسیر رسالتی داریم و ما هم به عشق امام حسین اینجا جمع شده ایم تا دردی از زائران دوا کنیم. من معتقدم فرصت و نعمتی که خداوند در اختیارم قرار داده، حضورم در اینجا با تمام سختی‌های زودگذرش قدردانی از خداوند و زکات علم و توانایی که خدا نصیبم کرده است‌.

گزارش: ملیحه زنگانه

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۳- ۲۱:۵۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه