امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

زنده ماندن در تجمعات انبوه بشری/ پیام سلامتی

امروز روز عرفه و روز تجمعات انبوه بشری است. حوادث ناشی از ازدحام و اجتماع انبوه ممکن است در هر شرایطی اتفاق بیفتد. مهم این است که در شرایطی که شما نه راه پیش و نه راه پس دارید، باید چه تدابیری برای زنده‌ ماندن انجام دهید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ تجمع خبر نمی‌کند، ممکن است که فضایی که خلوت است، به یکباره شلوغ شود، بنابراین دانستن این که برای زنده ماندن باید چه کار کرد از مهم‌ترین پیشگیری‌هایی است که شما باید بدان توجه کنید.

مهم‎ترین اقدامات سلامتی

نروید: از رفتن به نقطه ازدحام خودداری کنید، وقتی تجمع بیش از اندازه شد و احساس خطر کردید، اگر امکان دارد، از ازدحام جمعیت فاطمه بگیرید و حتی‌الامکان، از وارد شدن به تجمعات خودداری کنید.

صبر کنید: صبر و دقت لازم را برای تردد در مسیرهای پر ازدحام به خرج دهید. اگر در بین جمعیت متراکم قرار گرفتید، آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید.

دقت کنید: از توقف در نقاطی از مسیر که تراکم جمعیت در آن زیاد است، خودداری کنید. از خودتان و دیگران در مقابل ازدحام جمعیت و هل دادن محافظت کنید.

حفظ کنید: گام‌های استوار و آرام بردارید و مراقب باشید در موج جمعیت سر نخورید. سعی کنید تعادل خود را حفظ کنید، چراکه ممکن است، بی‌افتید.

آرام باشید: تلاش بیهودی برای شکاف جمعیت یا فرار از آن، انرژی زیادی از شما می‌گیرد. به یاد داشته باشید آرامش شما به دیگران هم آرامش می دهد.

کمک کنید: اگر فردی در کنار شما به زمین افتاد، سریع به بلند شدن او کمک کنید. چون در این شرایط احتمال دارد شما و دیگران هم تعادل خود را از دست بدهید و به زمین بیفتید.

خودداری کنید: سعی کنید با آرامش، با موج جمعیت همراه شوید و از تغییر مسیر و جهت حرکت خودداری کنید.

محافظت کنید: دست‌های خود را در مقابل قفسه سینه‌تان قرار دهید تا فضای خالی و حفاظی بین شما و نفر جلوتر از شما ایجاد شود. در این حالت، در صورت افزایش فشار جمعیت تنفس شما دچار مشکل نمی‌شود.

کنترل کنید: از جیغ و یا فریاد زدن خودداری کنید. بهتر است که در این شرایط تنفس خود را کنترل کنید.

 

کلیدواژه‌ها:

0
/
۱۴۰۲/۰۴/۰۷- ۱۴:۴۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه