امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

بیماران قلبی در پیاده روی اربعین به چه نکاتی توجه کنند؟

بیماران مبتلا به مشکلات قلبی به دلیل شرایط حاد جسمانی خود در پیاده روی اربعین باید حتما نکاتی را جدی بگیرند تا سلامت جسمی آنها به خطر نیفتد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ بیمارانی که قبلا دچار سکته قلبی شده اند نباید بدون مشورت پزشک به پیاده‌روی اربعین بروند و در صورت درد قفسه سینه به اورژانس اطلاع دهند.

درد قفسه سینه بسیار حائز اهمیت بوده و افراد باید آن را جدی بگیرند ولی متاسفانه این قضیه توسط بسیاری از افراد، غیرمهم پنداشته می‌شود. درد از ناحیه ناف تا فک نیز می‌تواند نشانه سکته قلبی باشد و فرد باید هر چه سریع‌تر برای دریافت اقدامات درمانی به پزشک مراجعه کند تا زمان طلایی درمان را از دست ندهد.

همراه داشتن داروهای مورد نیاز برای بیمارانی که سابقه قلبی دارند بویژه داروهای زیرزبانی امری مهم بوده و باید به این توصیه توجه جدی شود. درمان بموقع پس از وقوع سکته بسیار حائز اهمیت است.

توصیه می‌شود همه افرادی که بیمار شناخته شده قلبی هستند حتماً قبل از حضور در مراسم با پزشک قلب خودشان مشورت کنند و اگر اجازه این کار را پزشک آنها می دهد، در مراسم پیاده روی شرکت کنند.

در پیادهروی اربعین چند مسئله مهم برای زائران بیمار وجود دارد، یکی پیاده روی طولانی بین نجف تا کربلا است و دوم ازدحامی است که به ویژه صبح اربعین در بین الحرمین وجود دارد؛ مشکل بیماران قلبی در چنین شریطی بروز مشکلات تنفسی و عفونت های تنفسی است.

در جمعیت های زیاد احتمال وجود ویروس های مختلف نیز زیاد و انتقال ویروس های سرماخوردگی، آنفولانزا و حتی عفونت های میکروبی و باکتریال تنفسی نیز زیاد رخ می دهد و این برای فردی که بیماری قلبی وی در حالت کنترل شده است و یک دفعه به یک بیماری میکروبی مبتلا میشود ممکن است موجب از کنترل خارج شدن وضعیت قلبی بیمار شود.

بیماران قلبی در پیاده روی خود را با افراد سالم مقایسه نکنند و در طول پیاده روی نیز رعایت کرده همه مسیر را پیاده طی نکنند.

با توجه به اینکه مهمترین مشکل قلبی و عروقی زائران در سال های گذشته را دردهای سینه و حملات حاد قلبی بوده است و این مشکلات به دلیل گرمای هوا، پیاده روی زیاد و ازدحام جمعیت رخ داده و همه این عوامل موجب تشدید بیماری‌های قلبی میشود بر همین اساس به شدت توصیه می‌شود زائران از حضور در محل های شلوغ خودداری کنند و داروهای خود به ویژه قرص های زیرزبانی را همراه داشته باشند.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۳- ۰۹:۱۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه