امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

مروری بر سفر یک‌روزه دکتر کولیوند به بابل: از پیگیری رفع مشکلات بودجه و اعتبارات هلال‌احمر تا دیدار با خیرین و امدادگران

رئیس جمعیت هلال احمر امروز شنبه ۲۶ آذر ماه سفری یک روزه به شهرستان بابل داشت و با نمایندگان شهرستان و همچنین مجمع خیرین و امدادگران و نجاتگران این شهرستان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند امروز شنبه ۲۶ آذرماه در سفری یک روزه به شهرستان بابل با چند تن از نمایندگان مجلس، خیرین و مسئولان استانی این جمعیت دیدار و گفت و گو کرد.

کولیوند در بدو ورود به بابل مورد استقبال مسئولان استانی و نمایندگان مجلس قرار گرفت و سپس در نشستی صمیمانه با نمایندگان، به طرح مشکلات جمعیت هلال‌احمر در خصوص فرسوده بودن خودروهای امدادی و لزوم توجه ویژه مجلس و دولت به هلال‌احمر پرداخت.
رئیس جمعیت هلال احمر در این دیدار تاکید کرد: از سال ۹۰ حتی یک دستگاه خودروی امداد و نجات و یا آمبولانس به هلال احمر تعلق نگرفته است.
مجمع خیرین استان بابل گروه بعدی دیدار کننده با رئیس جمعیت هلال احمر بودند و در این دیدار از تشکیل مجمع خیرین سلامت شهرستان بابل با مجوز وزارت بهداشت خبر دادند و برای همکاری با هلال احمر در خدمت به مردم اعلام آمادگی کردند.
در ابتدای این برنامه دو تن از نمایندگان مجلس به ایراد سخنرانی پرداختند و خبرهایی امیدوار کننده به هلال احمری‌های حاضر در  این گردهمایی دادند. باقر زاده رئیس فراکسیون خبر "مجلس پیگیر استخدام داوطلبان هلال احمر است" را داد و گفت: در تلاش هستیم که استخدام داوطلبان هلال احمر را به سرانجام برسانیم.
سعادتی نماینده مردم بابل نیز گفت: هلال احمر ۶۰۰ پایگاه امدادی دارد ولی باید این تعداد با حمایت بودجه‌ای لازم به ۳ هزار پایگاه برسد.
در ادامه این نشست، دکتر کولیوند با امدادگران به گقت‌وگو پرداخت و در پاسخ به انتقاد بانوان امدادگر درباره برقرار نشدن حق بیمه گفت: امدادگرانی که ۷ شبانه روز در ماه فعالیت کنند بیمه می‌شوند و کسانی که ۴ شبانه روز شیفت هستند، نیز بیمه می‌شوند با این تفاوت که ازحق الزحمه آنها کسرمی‌شود. خانم هایی که ۷ تا۱۲ ساعت شیفت باشند هم بیمه می‌شوند.

0
/
۱۴۰۱/۰۹/۲۶- ۱۷:۵۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است