امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

با حضور دبیرکل جمعیت‌ هلال احمر؛ باشگاه آموزش و رسانه(باور) افتتاح شد

دفتر باشگاه آموزش و رسانه‌ (باور) با هدف ارتقا و اعتلای روابط عمومی و اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر با محوریت داوطلبان و زمینه‌سازی برای ترویج و گسترش دانش اطلاع رسانی و مهارت های مرتبط در جمعیت هلال احمر افتتاح شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی در مراسم افتتاحیه باشگاه آموزش و رسانه از ابتکار انجام شده با هدف هم افزایی سازمان‌های جمعیت هلال‌احمر تقدیر کرد.

وی با اشاره به حادثه خیزی کشور ایران گفت: توجه به عرصه رسانه همواره از دلایل مهم در موفقیت هر سازمان بوده و برنده، رسانه ای است که با سرعت و کیفیت اخبار و اطلاعات را تبادل کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: جایگاه موضوع رسانه در جمعیت هلال احمر با توجه به اصول و اهداف و همچین فعالیت ها، متعدد و گستردگی عملیات ها در جمعیت از اهمیت بالایی برخودار است.

وی افزود: این شرایط در جمعیت مستلزم آموزش خبرنگاران بحران است که بتوانند علاوه بر داخل کشور به عنوان خبرنگار بین المللی با نگاه بیرونی فعالیت کنند.

دکتر سلیمانی تاکید کرد: نیاز به کار جمعی در جمعیت هلال‌احمر در راستای کاهش آلام بشری و بشردوستی، بی طرفی و بی غرضی و ترویج فرهنگ ایثار است که همه این موارد در مرامنامه باشگاه‌ خبرنگاران به خوبی گنجانده شده بود.

وی افزود: باور داشته باشید که به عنوان گروه‌هایی با هدفی یکسان و یکصدا می‌توانید نتایج خوب و پر باری را رقم بزنید.

وی با بیان اینکه تلاش های خوبی در حال انجام است و باید با بهره مندی از ابزار رسانه ظهور و بروز پیدا کند افزود: جایگاه و نقشی که رسانه و اطلاع رسانی می‌تواند در مجموعه غیر دولتی و مردمی هلال احمر ایفا کند، با توجه بر اینکه مبتنی بر اهداف و اصول است، بسیار ارزشمند است.

سلیمانی با اشاره به اینکه تجربه ثابت کرده چنین تشکلاتی آثار و برکات فراوانی همراه خواهد داشت، گفت: همدلی و هماهنگی و وحدت در انجام فعالیت های هلال احمر و همکاری همه سازمان نقطه قوت این باشگاه است و هر آنچه در توان ما باشد در حمایت و توسعه و تامین امکانات این حرکت انجام خواهیم داد.

در ادامه آئین راه اندازی باشگاه آموزش و رسانه، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: تجربه خوبی که در بحث رسانه با گروه رابطین خبری سازمان جوانان داشتیم، کاملا داوطلبانه، پوشش خبری برنامه‌های مختلف امور جوانان در استانها را انجام می دهند.

گلفشان با تقدیر از اعضای باشگاه خبرنگاران به جهت هم افزایی در حوزه خبر و چندرسانه ای گفت: شماری از اعضای باشگاه، در دوره‌های جدید تخصصی گرافیک و تدوین در مجتمع فنی تهران به صورت حضوری به همراه رابطین خبری شرکت می‌کنند.

وی تاکید کرد: ایجاد همدلی در اموزش و تولید محتوای رسانه ای، روندی بسیار ارزشمند است که در سازمان جوانان به خوبی شکل گرفته و امید است در باقی سازمانها و به ویژه روابط عمومی‌به صورت انحصاری ادامه یابد و با افتتاح باشگاه آموزش و رسانه شاهد خبرهای خوبی در حوزه رسانه و اطلاع رسانی جمعیت باشیم‌.

بنابراین گزارش باشگاه آموزش و رسانه (باور) در ادامه تکمیل طرح‌باشگاه خبرنگاران هلال احمر و با هدف سازماندهی، توانمندسازی و بهره‌مندی از نیروهای داوطلب حوزه اطلاع رسانی توسط اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی اجرایی می‌شود.

 

0
/
۱۴۰۱/۰۸/۱۶- ۱۶:۲۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است