امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

برنامه‌ریزی برای نگهداشت بیش از 670 هزار عضو جوان

دبیرکل جمعیت هلال‌‌احمر گفت: برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظمی برای حفظ و نگهداشت بیش از 670 هزار عضو که سرمایه های اصلی هلال احمر هستند انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی در دیدار و گفت‌وگوی صمیمی‌با کارکنان سازمان جوانان که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان جوانان از نظر وظایف و ماموریت های بشردوستانه ای که بر عهده دارد، یکی از ارکان مهم جمعیت هلال احمر به‌شمار می‌رود، گفت: در راستای تحقق برنامه‌های سازمان که درگاه ورودی جوانان به سازمان امدادونجات و داوطلبان هلال‌احمر است به تلاش خود ادامه می دهیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص برنامه‌های آموزشی سازمان جوانان هلال احمر ضمن تقدیر از فعالیت امداد کوهستان دختران عضو هلال احمر و برگزاری دوره دادرسان پیشرفته دختران در آذربایجان شرقی، گفت: همدلی و هم افزایی در بستری که کار فرهنگی انجام می‌شود حرف اول را می زند. اگر اعتقاد به کار جمعی نداشته باشیم و فعالیت ها به صورت جزیره ای انجام شود، نتایج مطلوبی به دست نخواهد آمد.

لزوم برنامه ریزی برای نگهداشت بیش از 670 هزار عضو جوان

دبیرکل هلال‌احمر به لزوم جذب، آموزش، سازماندهی، حفظ و انسجام جوانان تاکید کرد و افزود: باید در سال 1402 برنامه ریزی‌های دقیق و منظمی‌برای حفظ و نگهداشت بیش از 670 هزار عضو که سرمایه‌های اصلی هلال احمر هستند انجام داد. کسانی که با افتخار لباس هلال احمر بر تن می‌کنند و در عرصه‌های علمی جزء برترین‌ها هستند کما اینکه در کنکور امسال حائز رتبه‌های 2 رقمی‌شدند. بنابراین باید بیش از پیش برای جذب و نگهداری آنها تدبیر اندیشید.

جوانان سرنوشت هر کشوری را تغییر می دهند

سلیمانی حفظ انسجام جوانان را مستلزم ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی دانست و افزود: طی 75 سال زحمت های زیادی برای استفاده از مهارت های جوانان و جذب آنها در امور بشردوستانه کشیده شده است. جوانان، سرنوشت هر کشوری را تغییر می دهند با هر ایده و انگیزه ای دارند، بنابراین جوانان تحول‌زا هستند.

وی گفت: سرنوشت جنگ تحمیلی توسط جوانان رقم خورد. 159 هزار نفر از شهدا 13 تا 35 ساله بودند.

سلیمانی با بیان اینکه ما هلال احمری هستیم و باید اصول و اهداف بشردوستانه آن را ترویج کنیم، افزود: برای انجام ماموریت های هلال احمر نگاهمان معطوف به جوانان باشد، باورهایمان را تقویت کنیم، و دقت و تعمق بیشتری در برنامه ریزی‌ها داشته باشیم.

پست‌های سازمان در تصدی جوانان پرورش یافته در مجموعه قرار می‌گیرد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر نیز در این نشست صمیمی‌به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان اشاره کرد و گفت: این سازمان، 670 هزار عضو ثبت نام شده در سامانه اعضای سازمان و ۱۱ اردوگاه رسمی و غیر رسمی دارد؛ اصل و شالوده این سازمان، موضوعات آموزشی است اما آموزش از ساختار آن حذف شده است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت نظارت بر سرفصل‌های آموزشی حوزه جوانان و همچنین لزوم بازنگری در ساختار سازمان تاکید کرد: برنامه ما بر پیاده‌سازی برنامه‌های توانمندساز و مرتبط با نگهداشت و همچنین رسیدگی به جوانان استوار است چرا که معتقدیم نگهداشت جوانان عضو، مهمتر از جذب آنهاست. در این زمینه به حمایت‌های رئیس و دبیرکل هلال‌احمر نیازمندیم.

گلفشان افزود: قرارمان بر این است که برای تصدی پست‌های سازمان از ظرفیت همکاران و جوانان پرورش یافته در داخل مجموعه استفاده کنیم.

 

0
/
۱۴۰۱/۰۸/۱۶- ۱۴:۵۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است