امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

هلال احمر 11 استان در آماده باش/هشدار برای وقوع بارش شدید باران صادر شد

رئیس سازمان امداد و نجات کشور با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور از آماده باش نیروهای امدادگر جمعیت هلال احمر در 11 استان کشور خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهدی ولی پور با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی کشور در 11 استان کشور، گفت: وزش باد، بارش رگبار و بارش شدید باران و برف در نقاط کوهستانی از ظهر امروز چهارشنبه، در جنوب شرق استان لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، غرب و جنوب اصفهان شروع می‌شود بنابراین نیروهای امدادی کشور برای ارائه خدمات احتمالی در شرایط آماده‌باش قرار گرفتند.

وی ادامه داد که در دو روز آینده نیز شرایط جوی در برخی از استان‌های جنوب، مرکز و شرق کشور ناپیدار است.

ولی‌پور افزود: فردا، روز پنجشنبه، شرایط جوی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان، جنوب اصفهان، بوشهر، فارس، یزد، شمال و غرب کرمان، خراسان رضوی و در روز جمعه، جنوب فارس، جنوب بوشهر، غرب هرمزگان، خراسان رضوی را ناپایدار خواهند بود.

رئیس سازمان امدادو نجات کشور گفت: بهتر است رانندگان قبل از شروع سفر جاده‎ای خود تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشند و قبل از حرکت به سمت جاده و یا کوهستان شرایط جوی را بررسی کنند.

گفتنی است طبق هشدار سازمان هواشناسی، به دلیل شدت بارش باران و وزش باد، احتمال آبگرفتگی و طغیان رودخانه وجود دارد بنابراین هم‌وطنان بهتر است هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند. 

0
/
۱۴۰۱/۰۸/۱۱- ۱۲:۵۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است