امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

افتتاح پایگاه امدادونجات هلال‌احمر در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر، پایگاه امداد و نجات این جمعیت در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) افتتاح شد.

به گزارش پایگاه‌اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ پیرحسین کولیوند در حاشیه افتتاح پایگاه امدادونجات این جمعیت در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: به جز وظایف امدادرسانی که جمعیت هلال‌احمر برعهده دارد، این جمعیت در مسائل اجتماعی هم ورود می‌کند.

کولیوند با اشاره به اینکه "خودم را سرباز این کشور و مردم می‌دانم"، افزود: وظیفه امدادونجات در حوادث برعهده هلال‌احمر است و هلال‌احمر برای امدادرسانی همواره در کنار مردم است؛ در زمانی که در اماکن مذهبی هم حضور داشته باشیم و امدادرسانی کنیم ارج و قرب آن را شاهد خواهیم بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حضور درخشان جمعیت در مراسم اربعین و همچنین آثار مثبت حضور و امدادرسانی در اماکن مذهبی گفت: در زلزله خوی دیدیم که ۱۱۵ خانه آسیب دید و تخریب شد و یک نفر هم زیر آوار نماند. بلافاصله مزد حضورمان را در اربعین دیدیم.

او همچنین با اشاره به حضور داوطلبان جمعیت در مراسم ۲۸ ماه صفر عنوان کرد: جمعیت برای اولین بار در ۴ محور ورود کرد. هرجایی چادر امدادی خواستند، ما چادر دادیم، هر جایی اسکان خواستند، ما اسکان دادیم و وقتی ویلچیر خواستند، در مسیرهای طولانی افراد کم‌توان را به مقصد رساندیم.

کولیوند افزود: باز هم دستمان را امام رضا(ع) گرفت و با افتخار و منت در این مراسم با حضور جوانان خوب حاضر هستیم.

وی عنوان کرد: ظرفیت خیلی خوبی داریم و تیم‌های هلال‌احمر، مهارت مناسبی برای مواجهه با بحران، مسائل زیستی و اجتماعی هم کسب کرده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اجرای طرح "یاس" که با همکاری کمیته امداد و برای بانوان بالای ۳۰ سال انجام می‌شود، گفت: در این طرح گردش کار و تولید انجام دادیم و ۱۲ هزار نفر را در چرخه تولید وارد کردیم. حالا این بانوان، نه آسیب‌پذیر که آسیب‌ستیز هم هستند و این از برکات کارهای خیری است که در جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود چراکه خداوند می‌فرماید که اگر یک نفر را نجات دهند گویا همه بشریت را نجات داده است.

تدوین طرح خروج اضطراری از بحران

شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت‌ هلال‌احمر استان تهران نیز در این مراسم گفت: با توجه به تاکید رئیس جمعیت مبنی بر راه‌اندازی پایگاه‌های امدادی در امامزاده‌ها ابتدا در امامزاده صالح سپس در حرم مطهر شاه عبدالعظیم (ع) این پایگاه‌ها افتتاح شد.

وی افزود: با توجه به جمعیت زیادی که به اماکن مذهبی مراجعه می‌کنند برای پیشگیری از حوادث و آموزش‌های همگانی این پایگاه ایجاد شد و در آینده طرح مدیریت بحران برای خروج اضطراری در زمان بروز بحران احتمالی را در دستور کار داریم.

نیروهای جمعیت هلال‌احمر جزو نیروهای جهادی هستند

حجت‌السلام والمسلین  سیدعلی قاضی عسگر تولیت استان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) نیز در حاشیه مراسم افتتاح پایگاه امدادی آستان گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران، نهادی است که کارش عبادت و خدمت به خلق است. هر جایی که سیل، زلزله و بحران به وجود می‌آید عزیزانی حضور دارند که امروز هم برای افتتاح پایگاه‌ امدادرسانی حضور دارند. حتی اگر بحرانی در خارج از ایران هم به وجود بیاید آن‌ها کاری به مذهب و دین ندارند و خالصانه خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: نیروهای جمعیت هلال‌احمر جزو نیروهای جهادی هستند که خود در همه بحران‌ها حضور دارند درست مانند رئیس جمعیت که خود نیروی جهادی است و من دیدم که در حادثه منا چه‌طور تلاش‌ کردند تا شهدای منا را به کشور بازگرداند.

تصاویر

0
/
۱۴۰۱/۰۸/۰۸- ۱۶:۳۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است