امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

ویزیت بیش از ۸ هزار حاجی ایرانی در مکه و مدینه توسط پزشکان هلال‌احمر/تا امروز ۳۶ هزار خدمت درمانی به زائران ارائه شده است

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: از ۲۶ خرداد تا ساعت ۲۴ نهم تیرماه، ۸ هزار و ۷۴۹ نفر از حجاج ایرانی توسط پزشکان جمعیت هلال احمر ویزیت و به طور کلی ۳۵ هزار و ۹۷۴ مورد خدمت درمانی هم به زائران ارائه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی مرعشی از بستری ۷۸ نفر از حجاج ایرانی از ۲۶ خرداد تا نهم تیر ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در این مدت ۱۳ نفر در بخش ccu بستری شده اند.
 
وی افزود: همچنین در این مدت ۱۱ هزار ۹۶۳ نسخه در مراکز درمانی سازمان پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر  مستقر در عربستان صادر شده است. 
 
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تصریح کرد: آمار خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و اکو به یک هزار و ۹۷۴ مورد رسیده است.
 
وی تعداد خدمات پرستاری شامل نوارقلب، سنجش فشارخون، گچ‌گیری، تزریقات، بخیه، سرم تراپی و پانسمان را ۷ هزار و ۱۶۴ مورد اعلام کرد.
 
مرعشی ماموریت‌های امداد، مددکاری و انتقال بیماران را ۸۵۹ مورد عنوان کرد و گفت: به طور کلی 35 هزار و 974 مورد خدمت درمانی هم به زائران ارائه شده است.
 
طبق اعلام رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، متاسفانه در این مدت زمانی یک نفر از حجاج ایرانی فوت کرده‌است.
0
/
۱۴۰۱/۰۴/۱۰- ۱۲:۲۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است