امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

ورود 150 هزار دوز واکسن فایزر منتفی است

دبیرکل جمعیت هلال احمر اعلام کرد: با توجه به سابقه کشورهای غربی به ویژه درباره اهدای خون های آلوده از کشور فرانسه که منجر به بیماری هپاتیت در کشور شد و همچنین دشمنی های دولت آمریکا در تحریم های ظالمانه و یک جانبه و فرمایشات مقام معظم رهبری و تصمیم گیری هلال احمر، مقرر شد که ورود واکسن فایزر منتفی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد حسن قوسیان مقدم در این باره گفت: امروز سراسر دنیا درگیر بیماری کرونا است و روزانه هزاران نفر از مردم دنیا بر اثر ابتلا به این بیماری از دنیا می روند.

وی با اشاره به اینکه درآذر و دی ماه سال جاری با تلاش‌های جمعیت هلال احمر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه‌های جهادی و همچنین با رعایت نکات بهداشتی، تلفات انسانی در ایران از رقم 450 نفر به عددی 2 رقمی تبدیل  شده است، افزود: اخیرا با درخواست وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر تلاش های زیادی برای خرید واکسن‌ها از کشورهای مختلف را آغاز کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر درباره پیشنهاد دریافت 150 هزار دوز واکسن فایزر از طرف یک انجمن خیریه در آمریکا گفت: با توجه به سابقه کشورهای غربی به ویژه درباره اهدای خون‌های آلوده از کشور فرانسه که منجر به  بیماری هپاتیت در کشور شد و همچنین دشمنی‌های دولت آمریکا در تحریم های ظالمانه و یک جانبه و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تصمیم گیری هلال احمر، مقرر شد که ورود واکسن  فایزر منتفی شود.

به گفته وی، مقرر شد تا تلاش برای تهیه واکسن‌های معتبر و مورد تایید از کشورهای شرقی ادامه پیدا کند و امیدواریم با مشخص شدن نتایج ارزشمند تحقیقات دانشمندان ایرانی در تولید واکسن کرونا، شاهد تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا در کشور باشیم.

تصاویر

0
/
۱۳۹۹/۱۰/۲۰- ۰۹:۰۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است