امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

تاکید دبیرکل هلال‌احمر بر ضرورت حفظ روحیه داوطلبی

دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: حفظ روحیه داوطلبی در هلال احمر اهمیت زیادی دارد و باید تقویت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر- استان یزد؛ دکتر یعقوب سلیمانی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: گرامی می‌داریم نام همه شهدای سرزمین و شهدای غزه و به خصوص 12 شهید امدادگر استان یزد که تمثال این عزیزان را در ساختمان اداری استان زیارت کردیم.
دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر افزود: همچنین گرامی می‌داریم سالرروز ولادت حضرت زینب(س)، سالار قافله کربلا که اگر ایشان نبودند، کربلا در کربلا می‌ماند.
وی تصریح کرد: پرستاری یکی از وجوه شحصیت حضرت زینب(س) است و باید بدانیم ایشان اسوه ایثار و معنویت و نجابت هستند و اگر روایت گری و بیان ایشان در کاروان نبود و سینه به سینه نقل نمی‌شد کربلا نیز همچون غدیر مظلوم می ماند.
سلیمانی با قدردانی از تلاشهای هلال احمر استان یزد بیان کرد: در این جمع همراهی و همدلی و وحدت از اصول و اهداف جمعیت است که باید در همه فعالیتها حاکم شود و معنا پیدا کند.
وی عنوان کرد: بنده مسئولیت‌های مختلفی را در عرصه فرهنگی و اجتماعی و سازماندهی برعهده داشته‌ام و در مدت فعالیت در جمعیت هلال احمر نیز، سرمایه‌های انسانی توانمند و فکوری را دیده‌ام.
دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر خاطرنشان کرد: یکی از اصول مهم در هلال احمر، داشتن روحیه داوطلبی است که در سطح کلان جمعیت، چنین نگرشی وجود دارد.
وی گفت: در زمانی که این مسئولیت را برعهده گرفتم، نیروی انسانی به غیر از جمعیت هلال احمر را به کار نگرفتم و در کلام و عمل به این موضوع توجه داشتم، چرا که براین باورم ظرفیت‌های بالنده و ارزشمندی در نیروی انسانی جمعیت هلال احمر وجود دارد.
سلیمانی افزود: نگرش ما نسبت به نیرهای فعال نیز همین است و در این باره جلسات زیادی در جهت ساماندهی نیروها داشته‌ایم هر چند فعالیت داوطلبی، بخش مهمی از رسالت جمعیت است و نباید روحیه داوطلبی تضعیف شود.
وی بیان کرد: از میان 192جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ در دنیا، تنها کشوری هستیم که سازمان امداد و نجات تحت مدیریت جمعیت هلال احمر است، در صورتی که وظیفه و رسالت جمعیت‌ها و صلیب سرخ در جهان، عمدتا خدمات اجتماعی و کاهش آلام بشری و تامین نیازمندی‌هاست.
وی تصریح کرد: در حوزه داوطلبی و امداد و نجات در سطح جهان، سرآمد هستیم و برخی از کشورها، از گستردگی فعالیت های هلال‌احمر ایران، ابراز شگفتی می‌کنند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود در شیوه‌های جدید، همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها دیده شود تا بتوانیم دغدغه‌ها را رفع کنیم.
وی گفت:2850 نفر از پرسنل در پایگاه‌ها فعال هستند و هنگامی می‌توانیم جمعیت توانمندی داشته باشیم که ستاد و پایگاه و شعبه‌ها را تقویت کرده باشیم. در این باره نیاز به آسیب شناسی و امکان سنجی و ارزیابی داریم، همچنین برخی پایگاهها می‌توانند در شعبه، مستقر و دو منظوره شوند.
دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر افزود: ما در سطح استان، نیازمند تخصص‌هایی به خصوص در زمینه حقوقی هستیم که می‌توان از ظرفیت داخلی جمعیت استفاده کرد.
وی اظهار کرد: در این راستا نیازمند آمایش سرزمینی هستیم تا به سطح استانداردی از نظر نیروی انسانی و تخصص های مورد نیاز دست یابیم، در ساماندهی نیروها نیز باید تلاش کرد روحیه داوطلبی، تحت تاثیر قرار نگیرد.
سلیمانی بیان کرد: باید تخصص های این نیروهای فعال در هلال احمر به خوبی رصد شود تا بتوانیم با ارزیابی مهارت ها و تخصص ها شعب و مراکز استان‌ها را تقویت کنیم.
وی ادامه داد: اینکه از شخصیت هایی چون حراری زاده مدیرعامل هلال احمر این استان در بخش های مختلف استقبال می‌شود به دلیل توانمندی ایشان است.
دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر کشور در پایان عنوان کرد: ما مهمانان شهدا در این ایام هستیم و چنین حضوری در محضر شهیدان استان یزد را افتخاری بزرگ برای خودمان می دانیم. 

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۹- ۲۱:۰۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه