امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

امدادرسانی هلال‌احمر به متأثرین از سیل و آبگرفتگی 7 استان

رئیس سازمان امداد ونجات با اشاره به پوشش امدادی در سیل و آبگرفتگی استان ایلام، از امدادرسانی امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در ۷ استان جنوبی و جنوب غرب کشور، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمودی؛ رئیس سازمان امداد ونجات با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی از 28 تا 29 آبان، گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر در قالب 10 تیم عملیاتی، سیل و آبگرفتگی در استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس را امدادرسانی کردند.

وی ادامه داد: طی 24 ساعته گذشته، به 63 نفر امدادرسانی شد. تیم های تخصصی سیلاب با استفاده از ١١ دستگاه پمپ و لجنکش، آب 18 باب منزل مسکونی را تخلیه کردند.

محمودی با اشاره به سیل و آبگرفتگی در استان ایلام، بیان کرد: در پی وقوع سیل آبگرفتگی به دنبال بارندگی شدید در در شهرستان‌های ایلام و ایوان استان ایلام بین ساعات ٦ الی ١١:١٥ صبح امروز، ١٠ تیم عملیاتی تخصصی سیلاب به مناطق حادثه خیز اعزام شدند. گل و لای و آب ٨ باب منزل مسکونی تخلیه شد و 35 نفر در این حادثه امدادرسانی شدند. تمامی‌شهرستان‌های استان ایلام به حالت آماده باش کامل درآمدند.  

رئیس سازمان امداد ونجات افزود: در پی اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در استان چهارمحال و بختیاری و  بارندگی شدید در شهرستان کوهرنگ و برخی از نقاط استان، نیروهای عملیاتی و امدادی در این استان نیز در حالت آماده باش کامل هستند.

محمودی با اشاره به اعلام آبگرفتگی چند باب منزل مسکونی در شهرستان پل دختر استان لرستان و اعلام آماده باش کامل تیم های عملیاتی در این استان گفت: به محض دریافت گزارش، تیم های تخصصی سیلاب به به منظور تخلیه گل و لای و آب منازل مسکونی به مناطق حاده دیده اعزام شدند.

وی تصریح کرد: بارندگی در سطح استان خوزستان موجب، آبگرفتگی معابر در سطح شهرستان اهواز شد. ٣ تیم عملیاتی به منظور پشتیبانی از عوامل شهرداری به مناطق حادثه دیده اعزام شدند و تیم های عملیاتی استان نیز به حالت آماده باش کامل درآمدند.

محمودی در پایان گفت: در پی آغاز بارش پراکنده در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس و اعلام هشدار هواشناسی در روزهای آینده برای استان فارس؛ تیم های عملیاتی در این سه استان به حالت آماده باش کامل قرار دارند.

امدادرسانی به 166 نفر از متاثرین سیل و آبگرفتگی در 5 استان

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: امروز دوشنبه 29 آبان ماه فقط ٧ استان (ایلام، بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و کرمانشاه) از سیل و آبگرفتگی متاثر شده اند که  امدادرسانی در ٥ استان (ایلام،بوشهر،خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد و لرستان) ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: تا ساعت 15 امروز در این 5 استان ١٤ شهرستان از سیل و آبگرفتگی متاثر شده اند به 16 منطقه شامل (١٣شهر، ٢روستا و ١ منطقه عشایری) امدادرسانی شده است.

وی افزود: طی امروز به 166 نفر امدادرسانی شده است و 30 نفر اسکان اضطراری یافتند، آب و گل و لای از 24 منزل مسکونی تخلیه شد. 

محمودی گفت: ٣٣ تیم عملیاتی شامل ١١٥ نفر در عملیات امدادرسانی مشارکت داشتند و  6 دستگاه چادر،١٦٣ تخته پتو، ٥٩ تخته موکت، ١٢٠ کیلوگرم نایلون بین متاثرین از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۹- ۱۴:۳۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه