امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

نجات 2 کوهنورد مفقود شده از ارتفاعات گرگان

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر گلستان از پیدا شدن دو کوهنورد گم شده در ارتفاعات قله گاوکشان گرگان پس از ۱۲ ساعت عملیات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر-گلستان، رضا حاجیلری با اعلام این خبر گفت: روز جمعه ۲۶ آبان، دو کوهنورد که به قله گاوکشان گرگان رفته بودند در مسیر بازگشت با تاریک شدن و سرمای هوا مسیر خود را گم کرده و از دوستان کوهنورد خود فاصله گرفتند.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر گلستان  افزود: حوالی ساعت ۱۸ گزارش گم شدن این دو نفر از طریق نیروهای مردمی‌به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر گلستان اعلام شد.

حاجیلری ادامه داد: بلافاصله تیم واکنش سریع استان و تیم مرکزی شعبه با آمبولانس و تجهیزات کوهستان به محل حادثه اعزام شدند.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به صعب العبور بودن و برفگیر شدن مسیر، نجاتگران پس از ۷ ساعت پیمایش در ساعت یک بامداد به حادثه دیدگان رسیدند و کوهنوردان که دو مرد ۳۶ و ۲۹ ساله بودند را به محل امن انتقال دادند. عملیات ساعت ۸:۳۰ صبح به پایان رسید.

وی به گردشگران و کوهنوردان توصیه کرد: در زمان‌هایی که هشدار هواشناسی مبنی بر نامساعد شدن هوا وجود دارد از رفتن به مناطق کوهستانی خودداری کرده و در صورت عزیمت به نحوی برنامه ریزی کنند تا پیش از تاریک شدن هوا به محل امن برسند.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۷- ۱۹:۰۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه