امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

بهره مندی 70 هزار نفر از آموزش های عمومی و تخصصی هلال‌احمر فارس در ۷ ماه نخست

مدیرعامل هلال‌احمر فارس از بهره مندی 70 هزار نفر از آموزش های عمومی و تخصصی هلال‌احمر استان فارس خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر_ استان فارس؛ حسین درویشی مدیرعامل هلال احمر استان فارس گفت: در هفت ماه نخست سال جاری جمعیت هلال احمر استان فارس موفق گردید تا با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی امداد و کمک های اولیه به 70 هزار نفر از مردم استان، آموزش های امدادی لازم را ارائه نماید.

حسین درویشی بیان کرد: این آموزش ها که در 34 شعبه شهرستانی هلال احمر صورت گرفته است شامل دوره‌های کمک های اولیه،مهارت پایه داوطلبی، آمادگی دربرابر مخاطرات، خانه‌های هلال و مبتنی برنیاز بوده  که بیش از 64 هزار نفر از این دوره‌ها بهره مندشده اند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اجرای آموزش های عمومی، 190 دوره آموزش تخصصی از قبیل جست‌و جو و نجات در حوادث جاده،جست‌وجو و نجات در کوهستان، دسترسی با طناب، اصول پیمایش و ناوبری و پیش بیمارستانی برای چهار هزار و 156  نفر از امدادگران و نجاتگران فعال در جمعیت هلال احمر استان فارس ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با بیان اینکه احساس نیاز مردم از دیگر اهداف ارائه آموزش‌های هلال احمر به شمار می آید افزود: از شهروندان خواستاریم در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی در مواقع بحران، حضور در برنامه‌های آموزش‌های امدادی هلال احمر را جدی بگیرند.

درویشی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سایت آموزشی خادم با آدرس اینترنتی khadem.ir و با شعار خانواده آماده درمخاطرات به عنوان یکی از مراجع اصلی آموزش های برخط جمعیت هلال احمر به شمار می آید که در این سایت بالغ بر ۲۰۰ دوره آموزشی با محتوا‌های مشخص به طور رایگان ارائه می‌شود.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۵- ۱۰:۳۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه