امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

خبرنگاران، امدادگر می‌شوند/ تشکیل تیم رسانه‌ای بحران با همکاری هلال‌احمر و صداوسیما

طبق توافق هلال احمر و صداوسیمای آذربایجان غربی تیم رسانه‌ای بحران با محوریت آموزش امدادونجات به خبرنگاران در زمان بحران تشکیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر _ آذربایجان غربی؛ مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی با تاکید بر بسترسازی برای کاهش خسارات احتمالی در حوادث و توسعه همکاری‌های مشترک بیان کرد: با توجه به اهمیت اطلاع‌رسانی به موقع و سریع در حوادث و نیز ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی به مردم، تیم حرفه‌ای رسانه‌ای بحران با همکاری صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی در استان تشکیل خواهد شد.

حمید محبوبی با اشاره به بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌ها برای ایجاد و ارتقای این تیم گفت: خانه‌های هلال و روابط عمومی، دو مجموعه‌ای هستند که می‌توان با بهره‌مندی از ظرفیت‌های آنها به تقویت روند ایجاد و ارتقای تیم رسانه‌ای بحران کمک کرد.

وی افزود: خانه‌های هلال در زمینه ارائه آموزش‌های تخصصی امدادونجات و روابط عمومی در زمینه تولید محتوا می‌توانند کمک کننده و موثر باشند.

استقرار امکانات لجستیکی برای پشتیبانی از تولیدات رسانه‌ای در بحران‌ها
  
مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی هم در این دیدار از ارائه امکانات لجستیکی به تیم رسانه‌ای بحران خبر داد و گفت: با تشکیل تیم رسانه‌ای بحران؛ بخش فنی صداوسیمای استان امکانات لجستیکی خود نظیر واحد سیار، واحد اس‌ان‌جی، استودیو تولید و .. را جهت پشیبانی از تولیدات رسانه ای روابط عمومی مستقر خواهد کرد.

ناصر حجازی فر با بیان اینکه خبرنگاران آموزش دیده به عنوان امدادگر در حوادث حضور خواهند یافت گفت: با تشکیل این تیم و تربیت خبرنگارانِ امدادگر، تیم‌های تولیدی و خبری صداوسیما نیز در بحران‌ها نسبت به پوشش رسانه‌ای حوادث عملکرد بهتر و موثرتری خواهند داشت.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۴- ۱۶:۱۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه