امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

سومین محموله کمک‌های بشردوستانه ایران به افغانستان ارسال شد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی گفت: سومین محموله کمک‌های مردم ایران به زلزله‌زدگان هرات از مرز «دوغارون» در شرق به افغانستان ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر _ خراسان رضوی؛ ذاکریان مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: سومین محموله کمک‌های مردم ایران که توسط مردم استان اصفهان جمع‌آوری شده است، به افغانستان ارسال شد و در مناطق زلزله زده در هرات توزیع می‌شود.

وی افزود: اقلام اهدایی شامل انواع مواد غذایی، آب معدنی، کیک و کلوچه به وزن 40 تن است که وارد افغانستان شد.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد: تاکنون طی 2 مرحله، 450 تن انواع کالاهای اهدایی به ارزش 20 میلیارد تومان از کشورمان برای مردم زلزله زده افغانستان ارسال شده است.

ذاکریان گفت: کمک‌های مردمی‌شهرستان تایباد به مناطق زلزله زده افغانستان همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده نیز چندین دستگاه کامیون به روستاهای زلزله زده ولایت هرات ارسال خواهد شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا مردم شیعه و اهل سنت تایباد افزون بر 2 میلیارد تومان به روستاهای زلزله زده کمک نقدی داشتند.

گفتنی است؛ دومین محموله هلال احمر 24 مهر ماه به این کشور ارسال شد که 450 تُن وزن داشت و شامل اقلام زیستی از جمله جیره‌های خشک غذایی، بسته‌های معیشتی، پتو و ... بود و ارزش آن بیش از 2۰۰ میلیارد ریال برآورد شد. همراه با این محموله‌ها، 41 خودرو و 87 نیروی امدادی برای کمک به زلزله‌زدگان و توزیع کمک‌ها به افغانستان اعزام شدند.

اولین محموله امدادی هلال احمر 16 مهر ماه شامل ۵۰۰ دستگاه چادر امدادی، یکهزار تخته موکت، ۴ هزار تخته پتو، ۵۰۰ ست ظروف، ۵۰۰ بسته غذایی ۱۰روزه) به همراه تجهیزات جست‌وجو و نجات، زنده‌یاب و تیم‌های آنست از خراسان رضوی به افغانستان انتقال پیدا کرد. لجستیک به کارگیری شده شامل ۳ دستگاه وانت آنست، ۶ دستگاه وانت کمک‌دار، ۳ دستگاه آمبولانس و ۵ دستگاه خودروی سنگین، به افغانستان اعزام شد.

15 مهر ماه زلزله 6.3 ریشتری شهرستان «زنده‌جان» هرات و بخش‌های دیگر از این ولایت را لرزاند و ویرانی‌ و تلفات گسترده به‌جای گذاشت. از آن زمان تاکنون هرات شاهد وقوع چندین زلزله دیگر نیز بوده است.

0
/
۱۴۰۲/۰۷/۲۶- ۱۳:۴۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه