امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

کمک ۹۵ میلیارد ریالی هموطنان به مردم افغانستان و فلسطین از طریق هلال‌احمر

رئیس سازمان داوطلبان از کمک ۹۵ میلیارد ریالی هموطنان به زلزله‌زدگان افغانستان و مردم مظلوم فلسطین از طریق جمعیت هلال احمر به صورت نقدی و ارسال دو محموله کمک های بشردوستانه به افغانستان به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ وحید سلیمی‌ با اشاره به وقوع زلزله‌های مخرب در ولایت هرات افغانستان و نیز درگیری‌ها و منازعات مسلحانه در فلسطین، گفت: جمعیت هلال احمر در راستای وظایف بشردوستانه خود در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان از بلایای طبیعی و نیز کمک به آوارگان جنگ ها به ویژه زنان و کودکان بی گناه، اقدام به اعلام دو پویش بشردوستی و آفتاب مهربانی کرده است.

سلیمی افزود: این دو پویش با هدف جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم نوع دوست کشورمان به دو کشور فلسطین و افغانستان از طریق اعلام شماره حساب‌های هلال‌احمر نزد بانک های مرکزی و ملی اجرا شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای اعلام رسمی‌پویش ها در تاریخ ۱۷ مهرماه تا روز دوشنبه ۲۴ مهرماه در مجموع ۹۵ میلیارد و ۴۲۵ میلیون ریال از سوی مردم کشورمان به شماره حساب‌های رسمی جمعیت هلال احمر واریز شده است.

رئیس سازمان داوطلبان تصریح کرد: از مجموع مبالغ واریزی، ۶۶ میلیارد و ۷۰۹ میلیون ریال مربوط به پویش بشردوستی و کمک به مردم مظلوم فلسطین و ۲۸ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال مربوط به پویش آفتاب مهربانی و کمک به زلزله‌زدگان افغانستان است.

سلیمی همچنین به ارسال دو محموله ۴۵۰ تنی کمک های بشردوستانه ایران به افغانستان به ارزش مجموع بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اشاره و اضافه کرد: این محموله‌ها از طریق جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی به دست مناطق حادثه‌دیده افغانستان رسیده است.

وی در پایان ارزش مجموع کمک های نقدی و غیرنقدی ایران به افغانستان و فلسطین تا این مرحله را ۲۹۵ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: جمع آوری مشارکت های مردمی و خیرین در قالب پویش های یاد شده همچنان ادامه دارد و هموطنان می‌توانند کمک های نقدی خود به مردم افغانستان را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ و  شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹  نزد بانک ملی و کمک های نقدی به مردم فلسطین را به شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ و شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶  نزد بانک مرکزی و یا از طریق شماره گیری کدهای دستوری #۳*۱۱۲* و #۵*۱۱۲* واریز کنند.

0
/
۱۴۰۲/۰۷/۲۶- ۱۰:۰۷
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه