امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲
در آیین امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان جوانان هلال احمر و یونیسف مطرح شد؛

فعالیت های الهام بخش سازمان جوانان هلال احمر در دنیا قابل تقدیر است

رابین نانندی نماینده یونیسف در تهران در جلسه امضای تفاهم نامه توسعه همکاری‌ها با سازمان جوانان هلال احمر که امروز به امضا رسید، گفت: فعالیت های الهام بخش سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در دنیا قابل تقدیر و ارزنده است و ما خوشحالیم که در اجرای برنامه‌های بشردوستانه هلال احمر مشارکت داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در آیین امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان جوانان هلال احمر و یونیسف، نانندی گفت: برنامه‌های یونیسف به صورت 5 ساله برنامه ریزی می‌شود که از سال 2022 آغاز شده و تا سال 2027 ادامه دارد. امروز در این جلسه نیز برنامه سالانه برای همکاری با سازمان جوانان هلال احمر را امضا می‌کنیم.
نماینده یونیسف در تهران، گفت: برنامه‌های مشترک یونیسف و سازمان جوانان هلال احمر در خصوص آموزش، بهداشت و سلامتی، تاب آوری‌های اجتماعی جوانان در چالش های احتمالی است که مورد تایید وزارت امور خارجه، قرار گرفته است. ما برای پاسخ به این چالش ها باید آمادگی کافی داشته باشیم.
نماینده یونیسف در تهران گفت: ما تمایل داریم در آینده شرایطی فراهم شود تا برنامه‌های خوبی به ویژه در خصوص تیم های سحر و فعالیت های اجتماع محور داشته باشیم. با استفاده از ظرفیت داوطلبان هلال احمر و خیرین می‌توان در توسعه همکاری‌ها گام های موثرتری برداشت.
لازم به ذکر است؛ وی در پایان ضمن بازدید از موزه و مرکز اسناد ملی هلال احمر، در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه به لباس فرم اعضای سازمان جوانان هلال احمر ملبس، شد.

تفاهم نامه همکاری‌های مشترک میان سازمان جوانان هلال احمر و یونیسف در تهران، جهت توسعه فعالیت های بشردوستانه، امروز، به امضای سید حسینی المدنی و رابین نانندی، رسید.
سیدحسینی المدنی در جلسه امضای این تفاهم نامه با اشاره به اهداف مشترک دو مجموعه در عرصه فعالیت های بشردوستانه، ابراز امیدواری کرد، که اقدامات در حال انجام در حوزه کودکان و نوجوانان با اثر گذاری بیشتری توسعه یابد.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر ضمن تقدیر از همکارهای نمایندگان یونیسف در تهران جهت پیشبرد اهداف انسانی هلال احمر در حوزه جوانان، گفت: این همکاری‌ها، منشا خیر و برکت برای همنوعان است که با دغدغه مندی و انگیزه خیرخواهانه، دو مجموعه، انجام می‌شود.
المدنی با بیان اینکه سازمان جوانان هلال احمر با توجه به تعداد بالای اعضای داوطلب خود ( 650 هزار عضو) که ظرفیت عظیمی‌برای پیشبرد اهداف بشردوستانه هلال احمر هستند، آمادگی کامل دارد تا در حوزه‌های دیگر مثل آموزش و نوآوری‌های جدید کارهای مشترکی، انجام دهد.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر در ادامه سخنانش به برگزاری یازدهمین دوره طرح دادرس ( دانش آموزان آماده در روزهای سخت) در شیراز اشاره کرد، و افزود: این دوره در سنین بالاتر با عنوان دادرس پیشرفته ( دانشجویان آماده در روزهای سخت) برگزار می‌شود، که در این دوره‌ها نوجوانان و جوانان ضمن آشنایی با آموزش های خود مراقبتی در حوادث و کمک به همنوعان، فعالیت های تیمی را تمرین می‌کنند.
وی در ادامه با اشاره به سابقه همکاری خوب و موفق یونیسف در استفاده از ظرفیت بالای تیم های سحر ( حمایت های روانی و اجتماعی) هلال احمر، گفت: اکنون 450 تیم سحر در کشور فعال هستند و در زمینه ارائه حمایت های روانی و اجتماعی به آسیب دیدگان پس حادثه و بازگشت آنها به زندگی اقدام می‌کنند.
المدنی همچنین در توضیح فعالیت تیم های یاس هلال احمر با بیان اینکه، آخرین دوره آموزشی این تیم ها 31 شهریور در مشهد آغاز می‌شود، افزود: فعالیت این تیم ها جهت آموزش و توانمند سازی زنان تحت پوشش کمیته امداد انجام می‌شود.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر در ادامه به فعالیت خانه‌های هلال با مشارکت اعضای داوطلب و اجرای موفق طرح پیشگامان عدالت اشاره کرد و افزود: امیداوریم در اجرای طرح های ارزنده سازمان جوانان هلال احمر همکاری‌های بیشتری با یونیسف داشته باشیم.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۳۰- ۱۲:۱۴
/
پنج شنبه 30 شهریور 1402 - 12:14
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه