امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲
‎در دیدار سفیر تاجیکستان در ایران با رئیس جمعیت هلال احمر عنوان شد؛

‎رایزنى براى راه اندازى مجدد مرکز درمانی هلال احمر در تاجیکستان

‎در دیدار سفیر تاجیکستان در ایران با رئیس جمعیت هلال‌احمر بر لزوم فعالیت مجدد مرکز درمانی هلال‌احمر کشورمان در شهر دوشنبه تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ عصر امروز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه، زاهدی؛ سفیر تاجیکستان در ایران با دکتر کولیوند،رئیس جمعیت هلال احمر در راستای توسعه تعاملات مشترک و رایزنی درباره راه‌اندازی مجدد مرکز درمانی هلال‌احمر کشورمان در تاجیکستان،دیدار و گفت و گو کرد.

کولیوند در این دیدار تأکید کرد: مرکز درمانی هلال احمر که از سال ۱۳۷۵ در شهر دوشنبه راه‌اندازی شده بود، تعطیل شده بود که رایزنی وبررسی‌های لازم برای فعالیت مجدد این مرکز درمانی با حضور هیاتی از هلال‌احمر در تاجیکستان انجام شده است.

وی ادامه داد: بازگشایی این مرکز در دستور کار هلال احمر قرار دارد و با توجه به زبان و فرهنگ مشترک دو کشور در بحث انتقال دانش میتوانیم همکاری‌های بسیار خوبی به‌ویژه در حوزه‌های بهداشتی، درمان و آموزشی داشته باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین بیان کرد: تلاش ما این است که خدمات بشردوستانه و درمانی مفید و موثری در مرکز درمانی هلال احمر درشهر دوشنبه به مردم ارائه دهیم.

سفیر تاجیکستان در ایران نیز در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان اظهار امیدواری کرد که با بازگشایی سریعتر این مرکز درمانی در استان دوشنبه، تعاملات میان دو کشور توسعه بیشتری پیدا کند.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۹- ۲۳:۰۸
/
چهارشنبه 29 شهریور 1402 - 23:08
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه