امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

اجرای 30 پروژه داوطلبی و کاروان سلامت هلال احمر در مازندران

30 پروژه داوطلبی، حمایتی و کاروان سلامت با مشارکت داوطلبان هلال احمر مازندران در مناطق کم برخوردار استان اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر- مازندران؛ معین مهدی لموکی معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر مازندران گفت: 30 پروژه داوطلبی، حمایتی و کاروان سلامت در 6 ماه گذشته با مشارکت داوطلبان این جمعیت در مناطق کم برخوردار استان اجرا شد.

وی افراد بهره ور در پروژه‌های داوطلبی را ۴ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام و افزود: ارزش مجموع خدمات ارائه شده در 11 پروژه داوطلبی و 19 کاروان سلامت بیش از 5 میلیارد ریال بوده است.

لموکی گفت: داوطلبان به عنوان ظرفیت عظیم و بی نظیری که از متن جامعه می‌جوشد می‌تواند گره گشای بسیاری از چالش‌ها و مشکلات باشند.

وی نقش و تاثیرگذاری داوطلبان را در جمعیت هلال احمر، نقشی سازنده، معنوی، امیدبخش و گره گشا توصیف کرد و اضافه کرد: تجربه ثابت کرده است در مواقع بحران و اضطرار هر جا که دست یاری به سوی داوطلبان دراز کردیم، حماسه‌ای عظیم از مودت و هم افزایی و مشارکت شورانگیز داوطلبان را شاهد بودیم.

معاون امور داوطلبان هلال احمرمازندران همچنین با تاکید بر ضرورت ایجاد شبکه‌های داوطلبی متشکل از اقشار مختلف جامعه با تخصص‌های گوناگون، بیان کرد: نگاه ما به داوطلبان باید نگاهی راهبردی و منطبق بر سلایق و تمایلات آحاد مردم باشد.

این مقام مسئول افزود: نقش آفرینی و مشارکت داوطلبان هرگز نباید در کمک‌های نقدی و غیرنقدی تعریف شود بلکه نگاه نرم افزارانه و ترویج فرهنگ داوطلبی با هدف الگوسازی و مشارکت بیشتر و تعهد آحاد جامعه به پذیرش نقش‌های محتلف اجتماعی باید محور برنامه‌های ما برای استفاده بهینه از ظرفیت عظیم داوطلبان باشد.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۹- ۱۵:۲۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه