امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

برای نخستین بار در سطح کشور 12 آیتم جدید در مسابقات کشوری آماده ثبت شد

سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی جمعیت هلال احمر در مراسم اختتامیه یازدهمین مرحله کشوری مسابقات آماده از ثبت 12 آیتم جدید در سایت مهارت های امدادی برای نخستین بار در سطح کشور در این مسابقات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر_ سازمان جوانان جمعیت هلال احمر،وحید ایمانی سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی جمعیت هلال احمر در مراسم اختتامیه یازدهمین مرحله کشوری مسابقات آماده با اعلام این خبر گفت: در یازدهمین مرحله کشوری مسابقات آماده 12 آیتم جدید در سایت مهارت های امدادی طراحی شد و این موضوع به عنوان یک رکورد کشوری طی یازده سال از برگزاری این مسابقات ثبت شد.

وی به تشریح این آیتم ها پرداخت و افزود: در برگزاری این دوره از مسابقات برای اولین بار و خارج از تهران یک استادیوم ورزشی در یکشهرستان کوچک در مجاورت کلان شهر  شیراز راه اندازی شد و مسابقات در این فضا برگزار شد که  برای اولین بار منطبق با کتاب دادرس، ۸ آیتم امدادی فقط در یک روز و ۸ آیتم مسابقات امدادی با رویکرد دانش آموزی (جنبی) را در یک روز دیگر داشتیم.

سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی جمعیت هلال احمر ادامه داد: در آیتم شبیه سازی آوار، اطفاء حریق، پناه گیری ، برای اولین بارصحنه واقعی حادثه و استانداردهای نزدیک آن طراحی شد و در آیتم حمل مصدوم برای اولین بار به شکل جدید به همراه تجهیزات دودزا و با اختصاص بالاترین مساحت در قیاس با دوره‌های قبل با رعایت ایمنی، مسیر سازی این آیتم  طراحی  شد.

ساخت بزرگترین سازه شبیه سازی زلزله کلاس درس با کمترین هزینه و ارزان ‌ترین قیمت مبتنی بر نوآوری و خلاقیت تیم مهندسی سازمان ازدیگر آیتم های جدید سایت مهارت های امدادی بود که دکتر ایمانی به آن اشاره داشت و افزود: در یازدهمین مرحله کشوری مسابقات آماده طراحی جدیدی از مانکن  مصدوم  با متریال ارزان، سبک و ساده برای نخستین بار به دست داوران مسابقات ساخته شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در این دوره از مسابقات برای اولین بار  هشت چادر اسکان اضطراری بر مبنای یک بلوک اردوگاهی برپا شد که اینبخش در مسابقات قبلی تنها با دو چادر انجام می‌شد.

 ایمانی اضافه کرد: در این رویداد برای اولین بار نمایشگاه فنی و استقرار خودروهای نجات به منظور آشنایی دانش آموزان دادرس با حوزه امداد و نجات در این سایت بر پا شد.

قرائت سوگند نامه و مرامنامه از سوی دانش آموزان دادرس و سازمان جوانان و کمیته داوران از دیگر آیتم های مورد اشاره سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی جمعیت هلال احمر بود و وی عنوان کرد: در این دوره از مسابقات برای اولین بار چابک سازی طرح دادرس انجام شد و به جای چهار فاز موفق شدیم در دو فاز مسابقات را طی یک دوره 10 روزه و در دو بخش کاملا مجزا با حضور دانش آموزان دادرس دختر و پسر اجراکنیم.

 ایمانی در تشریح دو آیتم یازدهم و دوازدهم این دوره از مسابقات، تصریح کرد: این رویداد مهم برای اولین بار به صورت زنده از طریق شبکه شاد پخش شد و برای نخستین بار در مستند سازی اختصاصی آیتم ها از هلی شات و سایر امکانات مستندسازی نوین در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی جمعیت هلال احمر در ادامه مراسم اختتامیه یازدهمین مرحله کشوری مسابقات آماده تاکید کرد: دادرس، طرح دیروز و امروز نیست و آینده ای روشن را پیش رو خواهد داشت.

دکتر ایمانی همچنین در این مراسم یکی از اصلی ترین درخواست های دانش آموزان دادرس را در راستای اجرای این طرح در دو مقطع تحصیلی متوسطه دوم و اول و دوم ابتدایی مطرح کرد و نوید داد به زودی طرح پیشنهادی اجرای طرح دادرس در این مقاطع تحصیلی به معاونت برنامه و بودجه جمعیت هلال احمر ارائه می‌شود.

سرپرست معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی جمعیت هلال احمر همچنین در پایان مراسم از کلیه دست اندرکاران اجرای این دوره از مسابقات همچون مدیر کل برنامه و بودجه جمعیت هلال احمر، شورای معاونین سازمان جوانان، مدیر کل حراست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر،مشاور عالی رییس سازمان، مدیر کل حوزه ریاست، مشاور رییس سازمان جوانان و رییس اداره دانش آموزی سازمان جوانان، مدیر جمعیت هلال احمر استان فارس، معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش استان فارس، داوران ، مربیان و سرپرستان تشکر و قدردانی کرد.

پایان ماراتن یازدهمین دوره مسابقات المپیاد آماده

گفتنی است در ادامه این مراسم با پایان این رقابت‌ها و اعلام نتایج نهایی، تیم‌ دانش آموزان دادرس آماده استان بوشهر به ترتیب مقام اول، تیم دانش آموزان دادرس استان گلستان مقام دوم و استان‌های خوزستان و استان فارس مقام‌ سوم مشترک المپیاد آماده را کسب کردند.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۷- ۱۳:۱۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه