امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

‎افزایش تماس های اعلام حوادث به(EOC ) در ایام پایانی ماه صفر

‎مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه در روزهای عادی و کم تردد جاده‌ها روزانه،  ۱۰۰۰ تماس دریافتی مبنی بر رخ دادن حادثه را داریم ولی طی ایام پایانی ماه صفر، این تماس ها چند برابر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر_خراسان رضوی؛ علی نخ فروشان مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: در پی دریافت گزارشات مردمی جهت پوشش حوادث جاده ای و... نیروهای امدادی به محل اعزام و بر اساس نیاز، اقدامات اولیه در لحظات اولیه انجام می دهند.

وی با اشاره به اجرا شدن طرح همسفران خورشید ۸ افزود: از ابتدای اجرا شدن این طرح تماس های دریافتی مبنی بر رخ دادن حادثه، افزایش یافته است و اکثر اطلاع رسانی‌ها درخصوص حوادث جاده ای و درمان سرپایی زائرین بوده است.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی بیان کرد: همسفران خورشید هشتمین سالی است که به صورت ملی برگزار می‌شود و امسال نیز در پی اعلام فراخوانی به استان‌ها نیروهای عملیاتی خود را برای پیشبرد بهتر این طرح اعزام کردند.

وی اضافه کرد: ۲۰ دستگاه آمبولانس از سایر استانها، ۲ ست نجات خودرویی، ۵ خودرو پیشرو، ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس در مرکز استان جهت خدمت رسانی مستقر بودند.

نخ فروشان با اشاره به اینکه نیروهای امداد ونجات در ۶ محور مواصلاتی منتهی به مشهد الرضا مستقر هستند، گفت: در مسیرهای فاروج به مشهد، کلات به مشهد، سرخس به مشهد، تایباد تربت جام به مشهد، سبزوار به مشهد و گناباد به مشهد نیروهای مستقر و طی دهه پایانی ماه صفر به زائرین پیاده خدمت رسانی می‌شود.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی ادامه داد: از مسیرهای پرتردد نیشابور به مشهد و فریمان به مشهد، بیشترین تماس دریافتی به (EOC) مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان خراسان رضوی بوده است.

وی با بیان اینکه اکثر حوادث ایام اخیر مربوط به تصادفات جاده و برخورد افراد با خودروها و متورهای عبوری بوده است، افزود: نیروهای عملیاتی به محض دریافت تماس جهت اعزام آمبولانس و خدمات اولیه امدادی، بدون فوت وقت اقدام می‌کنند.

نخ فروشان به حضور گسترده زائرین در مرکز استان مشهد خبردادو خاطر نشان کرد: ۶ دستگاه موتورلانس، و ۲ فروند امدادی در داخل استان وداخل حرم مطهر مستقر هستند تا بتوانند در صورت نیاز، فوری اقدامات اولیه را انجام دهند.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی ضمن اعلام شماره امدادی ۱۱۲ جهت اعلام حوادث، توصیه کرد: زائرین محترم در حین حرکت، از مسیرهایی که اداره راه و شهرسازی مشخص کرده است عبور و از وارد شد در مسیر عبور خودروها جدا خودداریکنند.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۶- ۱۱:۵۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه