امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

‎عملیات موفق هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد پس از ۳۱ ساعت تلاش در ارتفاعات باشت

‎مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: امدادگران این استان در عملیاتی مشترک جان مرد ۵۵ ساله را پس از ۳۱ ساعت تلاش بی وقفه در ارتفاعات صعب العبور باشت نجات دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  هلال احمر_کهگیلویه و بویراحمد ؛ کاظم فلاحی دوست، مدیر عامل هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد درتشریح این حادثه گفت: ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۲ طی تماس مردمی، مبنی بر سقوط یک نفر در ارتفاعات کوه‌های پیرهادی شهرستان باشت بلافاصله نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: مصدوم که از لحاظ بدنی دارای وزن بالایی بود و از ناحیه ساق پا دچار شکستگی شدید شده بود به دلیل احتمال خونریزی داخلی پس از اقدامات اولیه و کنترل خونریزی با هماهنگی صورت گرفته با استان‌های همجوار در خصوص درخواست بالگرد پس از موافقت و هماهنگی‌های صورت گرفته یک فروند بالگرد از استان خوزستان جهت کمک و پشتیبان به محل اعزام شد.

فلاحی دوست گفت: ۲ تیم عملیاتی هلال احمر به همراه ۳۰ نفر نیروی مردمی جهت تسریع در امدادرسانی در محل حادثه حاضر شدند و پس از ۳۱ ساعت تلاش فرد مصدوم پس از ازریابی و اقدامات پیش بیمارستانی به مکانی امن و پایین ارتفاعات جهت ادامه درمان و تحویل عوامل اورژانس هوایی خوزستان شد.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۵- ۲۰:۴۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه