امروز سه شنبه  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

توضیحات اداره‌کل روابط‌عمومی هلال‌احمر درباره برداشت نادرست از سخنان رئیس این جمعیت

اداره کل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر، در پی درج خبری به نقل از رئیس این جمعیت با این عنوان که "به برکت امام حسین(ع)، فوتی‌ها در سفر اربعین کمتر از سفر حج است"،  به بیان توضیحاتی در باره این خبر پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ در پی درج خبری به نقل از رئیس جمعیت هلال‌احمر با این عنوان که "به برکت امام حسین(ع)، فوتی‌ها در سفر اربعین کمتر از سفر حج است"،  نکات زیر را به اطلاع مردم عزیز می‌رساند:

۱. اظهارات رئیس جمعیت هلال‌احمر در این خبر، تقطیع شده و وی در ابتدای سخنان خود، مدیریت عملیات عظیم اربعین حسینی را علیرغم فراهم نبودن زیرساخت‌های مناسب، از عنایت خداوند متعال، رحمت الهی و برکت امام حسین (ع) دانسته است. همچنین سخنان وی به حدیثی از امام صادق علیه السلام اشاره دارد که "خداوند متعال در روز عرفه اول به زائران امام حسین نظر می‌کند و امام حسین باب رحمت الهی است"

۲. اظهارات دکتر کولیوند در نشست با نمایندگان مجلس، ناظر بر مقایسه شرایط و زیرساخت‌های صرفاً درمانی، پزشکی و میزان مرگ و میر ناشی از حوادث بوده است و الزاماً ربطی به مقایسه مناسک و مراسم عبادی چه در مراسم حج و اربعین و چه موارد دیگر نداشته است.

۳. توجه به این نکته که در مراسم حج؛ زیرساخت‌های مناسب، با تعداد مشخص حجاج، زمان معین و ورود و خروج معین حجاج و همچنین کادر درمانی و پزشکی داوطلب به میزان‌ مشخص وجود دارد در مقایسه با مراسم اربعین حسینی با تعداد نا مشخص زوار، زمان نامعین ورود و خروج زائران و عملیات مدیریت امدادی، درمانی و فراهم کردن آموزش‌های عمومی‌برای پیشگیری از هر نوع بیماری واگیردار و کمک به سلامت زائران، بسیار با اهمیت بوده است.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۸- ۰۹:۵۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه