امروز سه شنبه  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

ارائه خدمات درمانی به ۱۰ هزار زائر حسینی در خاک عراق

در ۳ روز گذشته 9هزار 920  نفر از زائران حسینی از خدمات درمانی هلال احمر استان قم اعم درمانگاه‌های دو موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در مسیر پیاده روی نجف به کربلا در عمود 1080 و موکب  اهالی قم المقدسه در شهر کربلا بهره‌مند شدند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، مدیرعامل این جمعیت با توجه به نهمین سال متوالی فعالیت جمعیت هلال احمر در ایام ماه صفر و اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: با هماهنگی و پیش بینی هیئت پزشکی هلال احمر، نیروهای داوطلب امدادی و درمانی جمعیت هلال احمر استان قم همچون سال‌های گذشته، ارائه خدمات امدادی درمانی به زائران راهپیمایی اربعین حسینی(ع) را در حدود بیست روز در کشور عراق و استان قم بر عهده دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: ٥٦ نفر در دارالشفای موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده روی نجف به کربلا و ٥٦ نفر در موکب اهالی قم المقدسه در کربلای معلی با ۵ نوع خودرو، و همچنین ٤۸ نفر روز در مسجد مقدس جمکران و امامزاده شاه سید جمال الدین استان قم، در دو بخش خواهران و برادران میزبان زائران می‌باشند.

وی با اشاره به اعزام و استقرار ۱۱۲ نفر از کادر امدادی در عمود ۱۰۸۰ و موکب اهالی قم المقدسه در کشور عراق، گفت: پز‌شک‌های عمومی و متخصص، پرستار، تکنسین دارویی و فوریت‌های پزشکی، مترجم، پذیرش، انتظامات و جمعی از امدادگران و نجاتگران فعالیت خود را از ٥ شهریور ماه آغاز کردند.

بهرامی‌با اشاره به ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و امدادی توسط این تیم‌ها، تصریح کرد: تاکنون 9هزار 920 نفر از زائران اباعبدالله الحسین(ع) از خدمات درمانی هلال احمر استان قم اعم از ویزیت، پانسمان، تزریقات، نوار قلب، دارو و دیگرخدمات سرپایی در درمانگاههای دو موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در مسیر پیاده روی نجف به کربلا در عمود 1080 و و اهالی قم المقدسه در شهر کربلا بهره مند شدند.
وی افزود: تا کنون 7 نفر از زائرانی که با علائم بیماریهای قلبی و گرمازدگی که به مراکز درمانی ما مراجعه کرده بودند پس از اقدامات اولیه به بیمارستان اعزام شدند.
ایشان در پایان یادآور شد : این خدمات از تاریخ 5 شهریور تا 8 شهریور 1402 به زائرین اربعین حسینی در کشور عراق ارائه شده است.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۰۹- ۱۷:۵۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه