امروز سه شنبه  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

تصادف اتوبوس زائران ایرانی در کوت عراق/ اعزام اتوبوس‌آمبولانس هلال‌احمر برای انتقال 13 مصدوم حادثه به کشور

تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل زائران حسینی با خودروی ون در حوالی کوت، باعث جان باختن ۴ زائر (یک زائر ایرانی و سه زائر غیر ایرانی) و همچنین مصدومیت 13زائر ایرانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر حسین فضلی معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل زائران حسینی ایام اربعین در جاده «کوت - بدره» در استان واسط عراق، تعدادی از زائران ایرانی اهل مشهد و تربت حیدریه، دچار مصدومیت شده‌اند.

وی افزود: بر اثر این حادثه 13زائر ایرانی، مصدوم و به بیمارستان الکرامه و الزهرا منتقل شده‌اند که در حال حاضر با تلاش نیروهای مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر و توسط اتوبوس آمبولانس و آمبولانس‌های اعزامی هلال‌احمر در حال انتقال به داخل کشور هستند.

معاون عتبات عالیات جمعیت هلال احمر ادامه داد: کل حادثه دیدگان در این سانحه 36 نفر بوده اند که از این تعداد؛ 4 نفر جان خود را از دست دادند (یک زائر ایرانی و سه زائر غیرایرانی)، 13 نفر مصدوم شده و مابقی به صورت سرپایی درمان شده اند.

فضلی افزود: کادر امداد و درمان جمعیت هلال احمر بلافاصله پس از وقوع حادثه در مراکز درمانی حاضر شده و بر روند درمان مصدومان نظارت داشته اند. همچنین یک دستگاه اتوبوس‌آمبولانس و دو دستگاه آمبولانس از مرز مهران به محل حادثه اعزام شده تا زائران مصدوم را به مرکز درمانی داخل کشور منتقل کنند.

عکس آرشیوی است

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۰۶- ۱۶:۲۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه