امروز سه شنبه  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی اربعین

برای شرکت در پیاده روی اربعین وسایلی نیاز است که هر زائری باید با خود به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ با نزدیک شدن موعد سفر، زائران امام حسین در تدارک بستن بار و آماده شدن برای خروج از منزل می‌شوند و برای این سفر خاص، نوعی دیگر بار خود را می‌بندند. بهتر است در این روش به دلیل اینکه سفر با پای پیاده انجام می‌شود، بار و بنه زیادی حمل نشود. با این حال وجود برخی از وسایل همچون لباس، حوله، مسواک، لیوان، کلاه آفتاب گیر و دستمال کاغذی ضروری است.

مدارک

تنها مدارک مورد نیاز و ضروری برای این‌که در این سفر همراه داشته باشید بلیط‌ها و گذرنامه است. دقت کنید از همراه داشتن مدارکی از قبیل شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، دسته چک، کارت اعتباری و… در این سفر خودداری کنید. مقداری ارز هم با خود همراه داشته باشید.

کفش مناسب

یکی از لوازم مهم سفر اربعین کفش مناسب برای پیاده روی است. عدم استفاده از کفش مناسب ممکن است با درد پا، تاول زدن و مشکلاتی از این قبیل گریبان‌گیر شما شود. تا حد امکان یک کفش پیاده‌روی مناسب داشته باشید تا امر پیاده روی برای شما آسان شود. بعضی از افراد توصیه می‌کنند به منظور این که راحت باشید، یک جفت دمپایی نیز با خود ببرید و در مواقع نیاز از آن استفاده کنید.

داروها

با وجود اینکه جمعیت هلال احمر پایگاه‌های زیادی در مسیر نجف به کربلا مستقر می‌کند و اقدام به ارائه خدمات درمانی امدادی می‌کند و داروی مورد نیاز زائران را هم تامین می‌کند، اما به همراه داشتن برخی از داروهای ضروری لازم است. داروهایی مثل سرماخوردگی، مسکن‌ها و… را می‌توانید به همراه داشته باشید. اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید حجم مناسبی از آن را به همراه نسخه لاتین و نظر پزشک معالج خود به همراه داشته باشید. در غیر این صورت حتماً داروهای عمومی، پماد مخصوص برای جلوگیری از گرفتگی عضلات و باند کشی مناسب به همراه داشته باشید.

موارد ضروری

برای تأمین نیاز بدن به آب در زمان پیاده روی، حتماً یک بطری کوچک آب معدنی به همراه ببرید یا در طول مسیر خود آب‌های پلمپ شده تهیه کنید. در ضمن فراموش نکنید که آب لوله کشی عراق تنها برای شست وشو استفاده می‌شود و آشامیدنی نیست.

بهتر است علاوه بر پول ایران، مقداری ارز مسافرتی نیز به همراه داشته باشید و در جهت استفاده از خدماتی که به صورت غیر رایگان ارائه می‌شوند از آنها بهره بگیرید.

برای کاهش حجم زباله و رعایت بهداشت، لیوان و قاشق به همراه داشته باشید و پس از هر بار استفاده آنها را بشویید. همچنین به همراه داشتن مسواک و صابون مایع و شامپوی کوچک، دستمال کاغذی و چند عدد نایلون یک بار مصرف نیز جهت رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از بیماری مؤثر خواهد بود.

حمل یک کیسه خواب سبک می‌تواند یک گزینه برای ساعات استراحت شما باشد. حتماً نخ و سوزن به همراه خود داشته باشید تا در صورت پاره شدن بندهای کوله و یا لباس‌ها آن‌ها را بدوزید.

0
/
۱۴۰۲/۰۵/۲۲- ۰۹:۳۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه