امروز سه شنبه  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

تامین داروهای بیماران شیمی درمانی/41 هزار نسخه در داروخانه‌های هلال احمر پذیرش شد

داروخانه مرکزی و داروخانه تهرانپارس جمعیت هلال احمر در تیرماه سال جاری علاوه بر تامین داروی بیماران شیمی درمانی، 41 هزار و 700 نسخه را نیز پذیرش کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ داروخانه‌های هلال احمر به دلیل ویژگی‌هایی از جمله کنترل و نظارت دقیق و همچنین توزیع به موقع و مطمئن داروهای مورد نیاز بیماران و از سویی به واسطه توزیع داروهای خاص و داروهای پرونده ای از اهمیت بسزایی نزد شهروندان برخوردار بوده و اکثر داروهایی که در این داروخانه‌ها عرضه می‌شود، تحت پوشش بیمه‌های جاری کشور هستند.

بر همین اساس در  تیرماه جاری نزدیک به 20 هزار نسخه شامل بیمه‌های تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح، بیمه آتیه سازان حافظ، بیمه دی، بانک ها و بیمه‌های تکمیلی پذیرش و خدمات مربوط به آن ارائه شده است.

داروخانه تهرانپارس نیز به دلیل تأمین و توزیع داروهای کمیاب و داروهای پرونده ای از قبیل داروهای بیماران پیوندی، دیالیز، سرطانی، ام اس، داروهای عادی مورد نیاز مردم، داروهای سفارشی و داروهای تک نسخه ای، اهمیت ویژه ای در نظام توزیع دارو دارد تا جایی که بیشترین داروهای پذیرش شده در این داروخانه شامل داروهای بیماران شیمی درمانی، دیابتی، ام اس و انسولین بوده است.

لازم به ذکر است در تیرماه سال جاری، این دو داروخانه جمعیت هلال احمر نیاز دارویی بیماران شیمی درمانی را تامین و 41 هزار و 700 نسخه را پذیرش کردند.

0
/
۱۴۰۲/۰۵/۰۷- ۱۱:۰۶
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه