امروز جمعه  ۳۱ شهريور ۱۴۰۲

۵ درخواست از نمایندگی فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در ایران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در دیدار با عطا مرتضی محمد دورانی رئیس نمایندگی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران، پنج درخواست مهم و محوری را برای تجهیز و توسعه زیرساخت ها و تعمیق کیفیت خدمات جمعیت هلال احمر این استان به مردم و دیگر جوامع هدف خاص مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ علی اکبر عزیزی با اشاره به مهاجرپذیری یزد به واسطه صنعتی بودن این استان، گفت: مهاجرپذیری و حادثه خیزی استان یزد، نیاز به نوسازی تجهیزات فرسوده فعلی هلال احمر، به ویژه تجهیزات امداد کوهستان و کویر، را برای خدمت رسانی بهتر به مردم و آسیب دیدگان ناشی از حوادث و بحران‌ها مضاعف کرده است.

عزیزی‌ اضافه کرد: استان یزد هجدهمین سال خشکسالی را پشت سرگذاشته است و از فدراسیون صلیب سرخ انتظار داریم که از محل اعتبارات بین ‌المللی، به رفع بخشی از مشکلات حوزه‌های معیشت، سلامت و خانواده و بهداشت این استان کمک کند.

وی همچنین ایجاد مراکز توانبخشی برای معلولان را یکی از ضروریات جمعیت هلال احمر استان یزد‌ عنوان کرد و ارائه خدماتی مانند آب درمانی، گفتار درمانی، بینایی‌سنجی، حرفه آموزی و کارآفرینی برای این قشر را نیازمند همراهی و مساعدت فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ادامه داد: یکی از مطالبات و اولویت‌های مهم هلال احمر نیز کمک و آموزش به مادران باردار در زمینه بهداشت روانی و جسمی است.

عزیزی یادآور شد: استان یزد یکی از رتبه‌های برترکشوری در زمینه خانه‌های هلال را دارد و‌ با توجه به ارتباط خانه‌های هلال با اقشار مختلف مردم در حوزه‌های آموزشی، جذب داوطلب،تربیت امدادگر و ارتقاء تاب آوری اجتماعی، تجهیز آنها به ابزارهای آموزشی باعث رشد این خانه‌ها می‌شود.

مشاهده ۳۳۲
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۵- ۱۶:۳۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه