امروز پنج شنبه  ۳۰ شهريور ۱۴۰۲

نجات مصدوم سقوط کرده از کوه در قم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از امدادرسانی به کوهنورد سقوط کرده در ارتفاعات امام زاده اسماعیل کهک توسط تیم‌های امدادونجات شهر کهک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد رضا بهرامی‌گفت: در ساعت ۱۳:۰۱ امروز سوم خرداد اورژانس ۱۱۵ قم، از طریق بی سیم فرکانس مشترک گزارش گرفتاری چهار کوهنورد و سقوط یک نفر از کوهنوردان از ارتفاعات امام زاده اسماعیل را به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان قم اعلام کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم  افزود: بلافاصله تیم امداد و نجات پایگاه امدادی کهک به منطقه اعزام و شناسایی موقعیت کوهنوردان انجام شد.

بهرامی اشاره کرد: پس از طی مسیر صعب العبور به وسیله خودروی کمک‌دار
و طی مسافت چهل دقیقه به صورت پیاده و حمل تجهیزات نجات و تثبیت، تیم نجات به موقعیت کوهنورد مصدوم رسید.

ایشان اظهار کرد: کوهنورد پس از سقوط از ارتفاع دچار آسیب‌های جدی از ناحیه دست و پا و خراشیدگی و تروماهای کوچک و بزرگ  شده بود.
مدیر عامل هلال احمر قم با اشاره به خونریزی و شکستگی‌های متعدد و صعب‌العبور بودن مسیر گفت: به منظور حفظ جان بیمار درخواست امداد هوایی شد که  پس از شناسایی موقعیت مناسب فرود بالگرد در منطقه و حمل مصدوم به وسیله بسکت به موقعیت مورد نظر، مختصات برای تیم پروازی ارسال شد و پس از حضور تیم اورژانس هوایی و انجام اقدامات اولیه درمانی بلافاصله مصدوم به مرکز درمانی منتقل شد.

بهرامی در پایان خاطرنشان کرد: این عملیات در ساعت ۱۶/۲۵ دقیقه به پایان رسید و تیم نجات پایگاه امدادی کهک در این حادثه یک خودروی کمک‌دار ، 4 نفر نجاتگر و امدادگر و تجهیزات کاملی از نجات در کوهستان را بکارگیری کرد.

مشاهده ۳۹۲
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۳- ۲۱:۰۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه