امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

امدادرسانی به بیش از 2 هزار و 600 نفر حادثه دیده سیل و آبگرفتگی در یزد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی به بیش از 2 هزار و 600 نفر متاثر از سیل و بارندگی در طی سه روز در نقاط مختلف استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت  : بیش از 2 هزار و 600  نفر متاثر از سیل و بارندگی‌های اخیر از خدمات امدادی این جمعیت استفاده کردند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران 13 شهر و شهرستان و روستا این استان بدون هیچ گونه وقفه ای در حال امداد رسانی بوده و هستند ، تصریح کرد : با توجه به شدت بارندگی‌ها و آب گرفتگی‌های معابر و منازل بیش از 110 مورد تخلیه آب از منازل توسط نیروهای امدادی صورت گرفته است .

 حرازی زاده در ادامه خاطرنشان کرد : بیش از10خودرو گرفتار در سیل رهاسازی و800 خانوار توسط امدادگران هلال احمر امدادرسانی شدندمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه 825 نفر اسکان در محل های اسکان اضطراری اسکان یافتند بیان داشت : 5 نفر در این حوادث فوت و 20 نفر نجات و به مکان امن منتقل شدند.

حرازی زاده گفت : در کنار این حوادث سیل در اکثر شهرستانها و خود شهرستان یزد همچنین عملیات جستجو و نجات بیش از 16 نفر از کویر و یک نفر گمشدگی در ارتفاعات شواز را داشتیم که تیم های امدادی و تیم واکنش سریع هلال احمر به محل حادثه اعزام و این افراد پیدا و به مکان امن منتقل کردند.

 وی با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات در نقاط مختلف استان با توجه به گزارش های اتفاق افتاده صورت گرفت، تصریح کرد: در طی 72 ساعت (سه روز عملیات امداد و نجات ) 175 نفر روز نیروی امدادی و 67 نفر روز پرسنل در قالب 65 تیم روز با 63 خودرو امدادی ( آمبولانس ، خودرو امدادی کمک دار سبک ، آرگو و کامیون با بیش از 70 موتور پمپ و کف کش خدمت رسانی کردند.

 این مقام مسئول در ادامه گفت : تا کنون  اقلام امدادی مورد نیاز شامل 120 بسته غذایی ، 800 تخته پتو  و چادر امدادی و موکت و نایلون توسط جمعیت هلال احمر در بین  خانوارهای آسیب دیده از سیل توزیع شده است .

حرازی زاده با اعلام اینکه لازم است که مردم در زمان بارش از ترددهایی که منجر به بروز حادثه شود، پرهیز کرده و از حضور در کنار رودخانه‌ها و یا اماکنی که سیل در جریان است خودداری کنند.بیان کرد :  تلفن گویا 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر بیست و چهار ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به آسیب دیدگان است.

تصاویر

0
/
۱۴۰۱/۰۵/۱۵- ۱۷:۰۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است