امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲
در همایش هلال‌احمر و روسای قبایل عراق در نجف اعلام شد:

محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

همایش هلال‌احمر ایران و عراق و روسای قبایل و مسئولان نجف با محوریت محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان در بیمارستان امام علی(ع) نجف برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در همایشی که در بیمارستان امام علی علیه السلام نجف به میزبانی جمعیت هلال احمر برگزار شد، روسای قبایل نجف، مقامات و مسئولان رده بالای نجف، علمای حوزه علمیه نجف، نماینده آیت الله العظمی سیستانی و نماینده آیت الله العظمی حکیم حضور داشتند.

در این همایش گزارشی از آخرین وضعیت مردم غزه ارائه و درباره چگونگی پشتیبانی از آنها، محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و نحوه مقابله و امدادرسانی به مردم بی‌پناه غزه، گفت وگو و رایزنی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص نحوه هم‌فکری روسای جمعیت های ملی و مسئولان کشورهای مسلمان برای کمک به غزه مطالبی عنوان و از مکاتبه با ۸۶ کشور دنیا برای تدوین یک نامه در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و ارائه به مجامع بین المللی خبر داد.

وی همچنین از تدوین نامه ای برای شکایت از رژیم صهیونیستی به دلیل نقض فاحش حقوق بشر، برای ارسال به سازمان ملل گفت.

در این همایش در خصوص چگونگی متحد‌ کردن افکار عمومی در جهان برای محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و رساندن کمک های بشردوستانه به مردم فلسطین هم فکری شد.

نماینده آیت الله سیستانی هم در این همایش سخنرانی داشتند.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۹- ۲۰:۰۸
/
دوشنبه 29 آبان 1402 - 20:08
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه