امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

داوطلبان هلال‌احمر ۳۴ هزار واحد خون اهدا کردند

رئیس سازمان داوطلبان از اهدای ۳۴ هزار و ۹۹۳ واحد خون سالم به بیماران و نیازمندان فرآورده‌های خونی از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ وحید سلیمی‌گفت: طرح حمایت ماندگار، با هدف اهدای خون سالم به بیماران توسط داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور و در فصول مختلف سال به صورت منظم و مستمر، اجرا می‌شود.

سلیمی تصریح کرد: در این طرح، داوطلبان سراسر کشور با هماهنگی و همکاری مشترک سازمان انتقال خون در استان و پایگاه‌های انتقال خون در سطح شهرستان‌ها، از طریق اهدای خون سالم به بیماران و نیازمندان دریافت گروه‌ها و فرآورده‌های مختلف خونی، زندگی اهدا می‌کنند.

سلیمی ادامه داد: در مناسبت‌های ویژه سال نیز جمعیت هلال‌احمر با برپایی ایستگاه‌های سیار و اعلام فراخوان عمومی، از هموطنان دعوت می‌شود تا در طرح بشردوستانه حمایت ماندگار و اهدای داوطلبانه خون سالم مشارکت کنند.

وی افزود: در 6 ماهه اول سال ۱۴۰۲ با استقبال و مشارکت چشمگیر  ۲۹ هزار و ۵۰۴ داوطلب، طرح حمایت ماندگار  در سراسر کشور اجرا شد.

سلیمی تشریح کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری، ۳۴ هزار و ۹۹۳ واحد خون سالم توسط  داوطلبان جمعیت هلال‌احمر به بیماران اهدا شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۴ درصد افزایش داشته است.

سلیمی در پایان ضمن قدردانی از همراهی داوطلبان بشردوست با برنامه‌های این سازمان، بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال و احتمال کاهش ذخایر خونی کشور، از هم‌وطنان عزیز درخواست می‌شود با مراجعه به مراکز انتقال خون محل زندگی خود یا از طریق مشارکت در طرح حمایت ماندگار جمعیت هلال‌احمر، در این امر خداپسندانه سهیم باشند.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۹- ۱۲:۱۷
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه