امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲
با مشارکت جمعیت هلال احمر‌استان تهران:

تمرین اسکان اضطراری برای مواجهه با زلزله ۶.۷ ریشتری در تهران برگزار شد

مدیرعامل هلال احمر استان تهران از برگزاری تمرین عملیات اسکان اضطراری شهر تهران با  همت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مشارکت جمعیت هلال احمر استان تهران در کنار سایر دستگاه‌های مدیریت بحران در بوستان ولایت خبرداد.


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ دکتر شاهین فتحی مدیرعامل هلال احمر استان تهران در حاشیه برگزاری تمرین اسکان اضطراری در کلانشهر تهران که در روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه در بوستان ولایت و با حضور همه دستگاه‌های خدمت رسان در حوزه مدیریت بحران پایتخت برگزار شد، با اشاره به اینکه تهران بیشترین نقاط حادثه خیز درون شهری در کشورمان را دارد گفت: امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری یکی از مهم ترین ماموریت هایی است که پس از وقوع زلزله، با آن مواجه هستیم و جهت تسهیل در این امر ضروری است با ارائه تمرین‌ها و آموزش های لازم به دستگاه‌های دخیل و هموطنان، روند تامین، توزیع و همچنین آسایش زلزله زدگان احتمالی را تسهیل نماییم.

وی‌با اشاره هدف از برگزاری این مانور که آمادگی در برابر زلزله است گفت: این مانور که با همت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، ماکتی از یک حادثه بزرگ ‌است که با حضور دستگاه‌های دخیل در امر مدیریت بحران سعی بر آن شد تا در خصوص آمادگی در مقابل زلزله قدم های مثبتی برداشته شود.

فتحی افزود: در این مانور جمعیت هلال احمر، سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، اورژانس، سازمان آب، برق و گاز، وزارت ارتباطات، پلیس و ... مشارکت داشتند.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۵- ۱۷:۵۸
/
پنج شنبه 25 آبان 1402 - 17:58
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه