امروز پنج شنبه  ۹ آذر ۱۴۰۲

توسعه خدمات بشردوستانه با مصوبه جدید مجلس

معاون برنامه ریزی و امور مجلس جمعیت هلال احمر به بیان توضیحاتی درباره اثرات مثبت مصوبه مجلس در برنامه هفتم توسعه برای توسعه خدمات بشردوستانه اشخاص حقیقی و حقوقی به این جمعیت پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ نامدار عبدالهیان معاون برنامه ریزی و امور مجلس جمعیت هلال احمر  در جلسه مشورتی و هم اندیشی صاحبان دانش ایده و تجربه در حوزه نیکوکاری و تشکیلات مرتبط و اقتضائات ایجاد و توسعه آن در سطح ملی برای تشکیل « دبیرخانه خیرین و نیکوکاران جمعیت هلال احمر» گفت: خیلی از شرکت های بزرگ دولتی و اشخاص حقیقی و حقوقی در جهت عمل به مسئولیت اجتماعی خود تمایل داشتند کمک هایی را هلال احمر ارائه دهند ولی موانعی پیش روی آنها بود.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس در راستای رشد و توسعه خدمات بشر دوستانه، کمک اشخاص حقیقی و حقوقی (دولتی، خصوصی و عمومی) به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی کردند.

وی با بیان اینکه این مصوبه حکمی‌بسیار مترقی است و موانع را برای دریافت کمک های بشردوستانه برطرف می‌کند ادامه داد: بر اساس این مصوبه کمک ها و خدمات بشر دوستانه ای که برای افزایش تاب آوری جامعه مقرر است به جمعیت هلال احمر داده شود، را در قالب مالیات خودشان به هلال احمر بدهند و هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

معاون برنامه ریزی و امور مجلس هلال احمر گفت: این بند به ما کمک می‌کند که خیرین بتوانند به هلال احمر با موانع کمتری کمک کنند.

وی در ادامه بیان کرد: باید تشکیلاتی و مجمعی برای خیرین هلال احمر داشته باشیم و این ارتباط همیشه در طول سال برقرار باشد. در مرحله بعد باید نحوه هزینه کرد کمک خیرین باید به اطلاع آنها رسانده شود.

0
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۴- ۱۴:۱۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه