امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

بهره مندی بیش از 1700 زنجانی از "بوت ‌کمپ آموزشی "هلال‌احمر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: بیش از یک هزار و 770 نفر در سطح استان از آموزش کمک‌های اولیه در قالب طرح بوت ‌کمپ به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر _استان زنجان؛ حمکت‌ اله‌هاشمی افزود: بوت‌ کمپ آموزشی تابستانه با موضوع آموزش کمک‌های اولیه با هدف تقویت و توسعه مهارت‌های عموم مردم در زمینه کمک‌های اولیه و بهره‌مندی هدفمند از اوقات فراغت این فصل در محل های پرتردد شهرهای زنجان، ابهر، خرم دره، خدابنده، ماهنشان، ایجرود و طارم توسط 48 مربی فرهیخته و امدادی برگزار شد.

وی یادآوری کرد: در این شهرها 20 ایستگاه آموزش کمک های اولیه در یک روز برپا شد و یکهزار و 778 نفر از هم استانی‌های علاقمند در رده‌های سنی مختلف از این آموزش ها بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: از این تعداد 289 نفر وارد مرحله عملی آموزش های ارائه شده کمک های اولیه شدند.

هاشمی خاطرنشان کرد: افراد آموزش دیده می‌توانند در زمان ضروری برای نجات جان خود و دیگران اقدامات لازم و آموزش دیده را تا رسیدن عوامل اورژانس انجام داده تا منجر به نجات جان فرد شود.

وی تاکید کرد: در این بوت کمپ آموزشی افراد ضمن کسب مهارت‌های کمک‌های اولیه، تجربه یادگیری فشرده و شبکه سازی و تعامل با دیگران راتجربه کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: در بوت ‌کمپ آموزشی کمک های اولیه سرفصل‌های آموزشی خفگی، احیای قلبی-ریوی، زخم وکنترل، گرما زدگی، سوختگی، مارگزیدگی، مسمومیت و بهداشت دست‌ها به صورت مجازی وحضوری به علاقمندان تدریس شد.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۹- ۱۶:۵۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه