امروز سه شنبه  ۲۱ آذر ۱۴۰۲

ارزیابی و مصاحبه داوطلبان اعزام به مراکز سلامت خارج از کشور به پایان رسید

مدیرکل سلامت خارج از کشور جمعیت هلال احمر از برگزاری مرحله مصاحبه داوطلبان شرکت‌کننده برای اعزام به مراکز ثابت درمانی این جمعیت در آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ فرهاد ارجمندی گفت: پس از انتشار فراخوان پذیرش داوطلبان تصدی پست ریاست در مراکز سلامت خارج از کشور جمعیت هلال احمر، تا پایان تیرماه امسال 113 نفر اعلام آمادگی کردند که پس از بررسی مدارک 54 نفر از آن‌ها به مصاحبه دعوت شدند.

ارجمندی افزود: در هفته‌های گذشته مصاحبه‌های افراد مذکور انجام شد و اسامی آن‌‌ها به ترتیب نمرات کسب‌شده در اولویت اعزام قرار گرفت.

او توضیح داد: مواردی چون میزان تحصیلات تکمیلی، زبان خارجه اول و تسلط بر زبان دوم، سوابق آموزشی، مدیریتی و آشنایی با امور مالی و اداری از جمله شاخص‌های بود که در این مصاحبه‌ها مورد سنجش قرار گرفت.

مدیر کل سلامت خارج از کشور گفت: جمعیت هلال احمر امسال موفق شد دستورالعمل جامعی را برای انتخاب نیروی انسانی اعزامی‌به مراکز درمانی خود در بیرون مرزهای کشور تهیه کند و اعلام فراخوان و برگزاری مصاحبه‌ها بر پایه بند اول ماده 4 دستورالعمل ضوابط ثبت‌نام، انتخاب و اعزام نیروی انسانی مراکز سلامت خارج از کشور انجام شد.

او تاکید کرد: بر طبق این دستورالعمل تمامی متقاضیان می‌بایست کارمند و شاغل در هلال احمر و یا دارای 3 سال سابقه بارز داوطلبی در این جمعیت باشند.

او ادامه داد: هر یک از روسای اعزامی‌به مراکز سلامت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تنها برای 3 سال می‌توانند در آن مرکز مشغول به کار باشند و با اتمام ماموریت آن‌ها، افراد مصاحبه شده به ترتیب اولویت جایگزین آن‌ها خواهند شد.

گفتنی‌است؛ جمعیت هلال احمر در حال حاضر 10 مرکز درمانی در 9 کشور آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین دارد.

0
/
۱۴۰۲/۰۶/۲۲- ۱۵:۰۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه