تاکید معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر بر ارتقاء فعالیت‌های این حوزه در سراسر کشور

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر در سفر به استان گیلان و در جمع شورای معاونین هلال احمر این استان گفت: انتظاری که از همکارانمان در حوزه بهداشت درمان و توانبخشی داریم، ارتقای جایگاه جمعیت هلال احمر و رسیدن دوباره به روزهای باشکوه جمعیت در ارائه خدمات به مردم است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ دکتر فرید مرادیان معاون بهداشت، ضمن بازدید از بخش های مختلف ساختمان مجتمع توانبخشی و درمانی جمعیت هلال احمر رشت، مرکز سابق فوریت های دارویی هلال احمر لاهیجان، مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی هلال احمر رودسر (که به همت واقف "مهندس کاظم حیدرپور" راه اندازی شد)، همچنین با حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه شهرستان لاهیجان و دکتر فرخی نماینده مجلس شورای اسلامی این شهرستان دیدار کرد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر کشور در جمع شورای معاونین هلال احمر گیلان بیان کرد: انتظاری که از همکارانمان در حوزه بهداشت درمان و توانبخشی داریم، ارتقای جایگاه جمعیت هلال احمر و رسیدن دوباره به روزهای خوب و باشکوه جمعیت در ارائه خدمات در اذهان عمومی است.

مرادیان ضمن تاکید بر فعالیت بیشتر به منظور ارائه خدمات در استان ها، اظهار کرد: باید فعالیت های حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی را ارتقاء دهیم چرا که مردم نیازمند این خدمات هستند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر گفت: به طور حتم پیگیر احیاء تملک زمین جمعیت هلال احمر استان گیلان در چهارراه قدس و راه اندازی مجدد مرکز فوریت های دارویی هلال احمر لاهیجان هستیم.

دکتر فرید مرادیان با اشاره به اختصاص چادر RDH به گیلان گفت: چادر RDH یا بیمارستان سیار سریع الاستقرار با ظرفیت استفاده در حوادث و با قابلیت جابجایی در اماکن مختلف به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان به گیلان اختصاص خواهد یافت که در حوادث از جمله کرونا می‌تواند مفید و کارا باشد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با تاکید بر اینکه در قوانین کشور بحث توانبخشی به صورت خاص به جمعیت هلال احمر واگذار شده است، خاطرنشان کرد: در اساسنامه، سیاست‌های کلی نظام و برنامه ۵ ساله، اهداف جمعیت و استراتژی های کمیته بین المللی صلیب سرخ به ارائه خدمات توانبخشی به آسیب پذیرترین افراد تاکید شده است.

یادآور می شود دکتر فرید مرادیان معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به منظور بازدید از بخش ها و واحد های مختلف درمان و توانبخشی هلال احمر گیلان و بررسی چگونگی ارائه خدمات و نقاط ضعف و قوت مراکز درمان و توانبخشی استان، سفری یک روزه به گیلان داشت.

دیدار با معاون استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در حاشیه بازدید از پروژه های درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان، دکتر فرید مرادیان معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این نشست معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به راه اندازی مجتمع جامع خدمات توانبخشی، درمانی و دارویی جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: مجتمع جامع توانبخشی و درمانی در راستای تامین سلامت انسان‌ها، تکریم و تسکین آلام بشری که از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر است، در مکانی مناسب برای ارائه خدمات به قشر آسیب ‌پذیر استان گیلان راه اندازی می شود.

دکتر مرادیان با اشاره به تفاوت مجتمع جامع توانبخشی و درمانی هلال احمر با سایر مراکز گفت: با توجه به اینکه کسب درآمد اولویت و راس کار این جمعیت بشردوست نیست، برای گیرندگان خدمات حداقل پرداخت هزینه در نظر گرفته شده است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به طیف جمعیتی پیر استان اشاره کرد و گفت: استفاده از افراد با تجربه در طراحی، برنامه‌ریزی، ارائه، پایش خدمات، ارزشیابی و بازخورد فعالیت‌ها باعث منحصر به فرد بودن این مرکز شده است و از این رو می تواند خدمات خوبی را به جامعه دهد.

مرادیان ضمن اشاره به همکاری جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت افزود: جمعیت هلال احمر مکمل وزارت بهداشت در راستای ارائه خدمات درمان و سلامت به مردم است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اختصاص چادر RDH به گیلان گفت: چادر RDH "چادر بیمارستان سریع الاستقرار" با ظرفیت استفاده در حوادث و با قابلیت جابجایی در اماکن مختلف به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان به گیلان اختصاص خواهد یافت که در حوادث از جمله کرونا میتواند مفید و کارا باشد.

دکتر مرادیان افزود: بیمارستان هایی که در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد در صورت عدم استفاده در امور بیمارستانی و درمانی حسب تصریح قانون می بایست به جمعیت برگردد و در مسیر خدمت به مردم قرار گیرد.

در ادامه علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان خدمات هلال احمر را برای مردم دلگرم کننده خواند و گفت: مردم با دیدن نیروهای هلال احمر در صحنه بحران‌ها احساس آرامش بیشتری پیدا می‌کنند.

مقدم ضمن تقدیر از اقدامات جمعیت هلال احمر استان گیلان در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار کرد: خدمات جمعیت هلال احمر استان در بحران کرونا بسیار ارزشمند بوده و بار بزرگی از مشکلات کرونا را نیروهای جمعیت هلال احمر به دوش کشیدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به احیاء تملک جمعیت هلال احمر واقع در چهارراه میکائیل رشت افزود: با توجه به سابقه ارزشمند خدمات انجام شده درساختمان سابق جمعیت هلال احمر استان گیلان که در خیابان "چهارراه قدس- میکائیل سابق- رشت" واقع شده است، و با توجه به اهمیت موقعیت مکانی این ملک، این آمادگی را داریم که با طرحی از سوی جمعیت هلال احمر همکاری های لازم را جهت اجرای طرح های عمرانی هلال احمر در مسیر کمک به امر درمانی و سلامت مردم انجام دهیم.

اکبری مقدم با اشاره به نقش هلال احمر در حوادث و بحران ها، گفت: هلال احمر جزو نخستین دستگاه هایی است که در حوادث، گرفتاری ها و سختی ها حضور پیدا می کند و نقش هلال احمر در حوادث و بحران ها یک نقش بسیار قوی است.

در ادامه دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری هلال احمر مخصوصا در ایام شیوع بیماری کرونا خواستار کمک های بیشتر جمعیت هلال احمر به دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به استقرار یک سوله در لاکان رشت خاطرنشان کرد: با استقرار یک سوله در منطقه لاکان رشت به استعداد 120 تختخواب جهت کمک به بیماران درگیر کرونا در خصوص تجهیز بیشتر این سوله خواستار کمک و همکاری از سوی جمعیت هلال احمر هستیم.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *