تداوم خدمات هلال‌احمر در حوادث و بحران‌ها منوط به درآمدهای پایدار است/ مجلس در بحث درآمدهای اختصاصی و پایدار برای هلال‌احمر ورود کند

رئیس جمعیت هلال احمر در حاشیه نشست با شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی گفت: تداوم خدمات هلال احمر منوط به درآمدهای اختصاصی پایدار بوده و لازم است مجلس شورای اسلامی این درآمدها را از منابع مختلف برای هلال احمر در نظر بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی هدف از برگزاری نشست با شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی را استفاده از ظرفیت معاونین پارلمانی برای رفع مشکلات هلال احمر عنوان کرد.

همتی گفت: با توجه به حوادثی که در چند سال گذشته در کشور به وقوع پیوسته، ظرفیت های هلال احمر برای خدمت به مردم هزینه شده و در حال حاضر آمادگی این جمعیت، تا حد ایده‌آل فاصله دارد و توان آن از نظر لجستیک و امکانات لازم برای مقابله با حوادث، آسیب دیده است.

وی تاکید کرد: انتظار ما این است که دولت در حد بضاعت خود کمک کند و مجلس شورای اسلامی نیز در قوانین مرتبط با بحث درآمدهای اختصاصی جمعیت ورود بیشتری داشته باشد. تا کنون قوانین خوبی برای هلال احمر تصویب شده اما تداوم خدمات هلال احمر منوط به سرمایه های پایداری است که مجلس از منابع مختلف برای هلال احمر در نظر می گیرد چراکه با توجه به شیوع کرونا در اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت سال 99، درآمدهای ورودی هلال احمر کاهش یافته است.

همتی گفت: دولت با توجه به همه تنگناهای موجود در این ایام، کمک 400 میلیارد تومانی را به هلال احمر و به منظور تامین تجهیزات و شارژ انبارهای امدادی این جمعیت داشته که این کمک ها در همه ادوار بعد از انقلاب بی نظیر بوده است.

وی افزود:  در 10 سال گذشته لجستیک هلال احمر به روز نشده و به همین منظور با خرید 900 آمبولانس در کمیسیون زیربنایی دولت، موافقت و ابلاغ شده که تمام این کمک ها به ارتقای توان هلال احمر برای کمک به مردم در حوادث کمک می کند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تقدیر از خدمات و زحمات امدادگران، نجاتگران و داوطلبان هلال احمر در اقصی نقاط کشور و در تمام حوادث و بحران ها گفت: هلال احمر ظرفیت بسیار خوب و ارتشی آماده از امدادگران و جوانان و داوطلبان در اختیار دارد که برای ارائه خدمات موثرتر، نیازمند حمایت های دولت در ماه های پیش رو و کمک مجلس شورای اسلامی به منظور خلق سرمایه های پایدار برای این جمعیت هستیم.

 

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *