توسط نجاتگران آذربایجان شرقی محقق شد؛ انجام 41 عملیات امدادی و امدادرسانی به بیش از 700 تن در برف و کولاک استان/ انتقال 19 تن به مراکز درمانی

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: نجاتگران هلال احمر آذربایجان شرقی طی 3 روز گذشته با انجام 41 عملیات امدادی به 707 تن از گرفتاران در برف و کولاک و سایر حوادث جاده ای و روستایی امدادرسانی کردند.

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: نجاتگران هلال احمر آذربایجان شرقی طی 3 روز گذشته با انجام 41 عملیات امدادی به 707 تن از گرفتاران در برف و کولاک و سایر حوادث جاده ای و روستایی امدادرسانی کردند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، سعید کنعانی در تشریح عملیاتهای امدادی نجاتگران هلال احمر مستقر در پایگاههای امداد جاده ای گفت: به دنبال بارش برف و کولاک از روز چهارشنبه 27 بهمن در استان آذربایجان شرقی، عملیاتهای نجاتگران هلال احمر در محورهای مواصلاتی اصلی و محورهای فرعی روستایی سیر صعودی به خود گرفت، طوری که در طول 3 روز گذشته نجاتگران با انجام 41 عملیات امدادی به 707 تن امدادرسانی کردند.
وی ادامه داد: 34 مورد از عملیاتها مربوط به عملیاتهای نجاتگران در برف و کولاک بوده که در این عملیاتها نجاتگران ضمن هدایت خودروهای گرفتار در برف و کولاک و توزیع بیش از 300بسته غذایی در میان خودروها و 300 تخته پتو در میان مسافران اسکان داده شده در سراب، 62 تن از مسافران را در پایگاههای امداد جاده ای اسکان داده و لوازم گرمایشی و جیره غذایی را در اختیار آنها قرار دادند.
کنعانی اظهار کرد: با بارش برف و کولاک تقریبا تمامی 26 پایگاه امداد جاده ای ثابت استان پای کار بوده و خدمات امدادی به هموطنان ارائه کرده اند.
مدیرعامل استان با تجلیل از تلاشهای شبانه روزی و عملیاتهای طاقت فرسای نجاتگران در برف و کولاک خاطر نشان کرد: در این مدت نجاتگران، 19 تن از مصدومان و بیماران را به مراکز درمانی انتقال دادند که اکثر این  افراد از ساکنان روستاها بوده اند که به علت بسته شدن راهها در برف و کولاک گرفتار شده بودند و با تلاشهای نجاتگران هلال احمر و همکاری سایر ارگانها از قبیل نیروهای راهداری و اورژانس، عملیات انتقال بیماران و مادران باردار روستایی به مراکز درمانی با موفقیت صورت گرفته است.
سعید کنعانی تصریح کرد: در این عملیاتها 136 نجاتگر در قالب 44 تیم عملیاتی با بهر ه گیری از 40 دستگاه خودروی امدادی اعم از آمبولانس و خودروی نجات و خودروی کمکدار ایفای نقش کرده اند.

کلمات کلیدی