نجات ۳ نفر پس از ۱۳ روز مفقودی در سوادکوه

۳ نفر از شهروندان پس از پیمایش مسیری در منطقه کوهستانی اسپرز آلاشت شهرستان سوادکوه در دهم اسفند ماه، از مسیر خود منحرف شدند که توسط نیروهای هلال احمر نجات داده شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ ۳ نفر از شهروندان پس از پیمایش مسیری در منطقه کوهستانی اسپرز آلاشت شهرستان سوادکوه در دهم اسفند ماه، از مسیر خود منحرف شدند. پس از چند روز و عدم مراجعه افراد به منزل، خانواده مفقودین موضوع را با مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت هلال احمر استان مازندران درمیان گذاشتند و پیرو آن جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه ماموریت جستجو و نجات این افراد را دریافت کرد.

پس از دریافت خبر سریعا به افراد تیم کوهستان فراخوان داده شد و تیم عملیاتی تشکیل شد. با توجه به گذشت ۱۲ روز از مفقودی افراد و عدم ارتباط تلفنی و نامعلوم بودن موقعیت مکانی افراد نسبت به جمع آوری اطلاعات و انتخاب بهترین روش و مشخص کردن مسیر جستجو اقدام شد و سرانجام تیم طبق برنامه ریزی قبلی به منطقه اسپرز اعزام شد.

پس از حضور عوامل امدادی در منطقه مورد نظر عملیات جستجو آغاز و با بررسی منطقه، شواهد و اطلاعات بدست آمده قبلی پس از جستجوی زمینی توسط تیم امدادی سرانجام در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۰ افراد مفقودی پیدا شده و صحیح و سالم به منطقه امن انتقال داده شدند.

 

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *