نماینده مردم سیستان و بلوچستان در خبرگان رهبری: هلال احمر؛ مردم مدار است

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری از خدمات و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر هنگام بروز حوادث اعم از زلزله، سیل، حوادث جاده ای،کوهستان و غیره در تمام فصول سال تقدیر کرد و گفت: هلال احمر پیشتاز در امداد رسانی در حوادث است و به شکل سازماندهی شده به سرعت اقدام به خدمات رسانی می کند.

به گزاراش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ آیت الله سلیمانی در مراسم رحلت رسول اکرم(ص) ، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) گفت: مردم به این نهاد اعتماد دارند و اعتماد می کنند  و امکانات خود را جهت ساماندهی درست در اختیار هلال احمر قرار می دهند تا به صورت صحیح  در اختیار مردم آسیب دیده قرار گیرد.

وی گفت: هلال احمر نخستین سازمانی است که هنگام بحران، خدمات رسانی به آسیب دیدگان را آغاز می‌کند، اگر جایی زلزله رخ دهد کمک به نجات انسان‌ها از زیر آوار، اگر سیل باشد کمک برای نجات انسان ها از سیل و استقرار آسیب دیدگان در چادرهای هلال احمر و خدمت رسانی به آنان از فعالیت های با ارزش این نهاد مردمی است و یک کار انسانی، اسلامی، اخلاقی و نوعدوستانه است که اوج خدمات پیامبران و امامان نیز این بوده است.

آیت اله سلیمانی ضمن تقدیر از خدمات و فعالیت های هلال احمر افزود: رسالت انسانی که برای این سازمان تعریف شده است قابل بیان نیست و هلال احمر بیش از آنکه دولت مدار باشد، مردم مدار است.

در ادامه علیرضا میربهاء الدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از حضور نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم تشکر کرد و گفت امیدوار هستیم این نهاد و سازمان بتواند خدمات  و فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه خود را به نحو احسن جهت خدمت رسانی به مردم انجام دهد .

حجت الاسلام والمسلیمن اصغری حسامیه، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان نیز در این مراسم، خلاصه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی جمعیت هلال احمر را بیان کرد و گفت: جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در سه سال اخیر در خصوص ستاد اقامه نماز جزو برترین ها بوده است و در سال 96 امتیاز 100 را کسب کرده است.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *