نجات 2 مرد جوان از ارتفاعات استان ایلام

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: جوان ٢٧ ساله ای که دیروز در ارتفاعات سد میمه به دلیل سقوط از ارتفاع دچار شکستگی از ناحیه ران و دست شده بود و همچننی مرد 48 ساله ای که با سقوط از ارتفاعات روستای «چم چرود» مجروح شده بود با تلاش نجاتگران هلال احمر، نیروهای مردمی و اورژانس از مسیر های سخت و صعب العبور به پایین کوه منتقل و به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، علی اصغر علی اکبری افزود: 26 مهر ماه در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات (شماره  ۱۱۲) جمعیت هلال احمر استان ایلام مبنی بر سقوط یک نفر در ارتفاعات سد میمه شهرستان دهلران بلافاصله تیم پایگاه امداد و نجات هلال احمر« بیشه دراز» به محل حادثه اعزام شدند.

علی اکبری گفت : نجاتگران هلال احمر با همکاری نیروهای مردمی و اورژانس با دسترسی به فرد مصدوم که از ناحیه ران، مچ و دست دچار شکستگی شده بود اقدامات اولیه امدادی را روی وی انجام دادند.

 وی گفت: نجاتگران هلال احمر با همراهی و کمک نیروهای مردمی و اورژانس با استفاده از تجهیزات کوهستان مصدوم را از مسیر های سخت و صعب العبور به پایین کوه منتقل و جهت انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

علی اکبری افزود: ندای امداد ۱۱۲ هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان است و نیروهای جمعیت هلال احمر استان ایلام در حوادث مختلف آماده امدادرسانی به هموطنان هستند.

️ نجات مرد ۴۸ ساله از ارتفاعات روستای چم چرود شهرستان چرداول 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام همچنین گفت: فرد ۴۸ ساله ای که امروز در ارتفاعات روستای «چم چرود» شهرستان چرداول به دلیل سقوط از ارتفاع مصدوم و دچار شکستگی از ناحیه مچ و ساق پا شده بود توسط نجاتگران هلال احمر  رها سازی و پس از عبور از مسیر های سخت و صعب العبور به پایین کوه منتقل و به مراکز درمانی انتقال داده شد.

علی اصغر علی اکبری بیان کرد: روز جمعه ٢۵ مهر ماه در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام مبنی بر سقوط یک نفر در ارتفاعات روستای چم چرود شهرستان چرداول بلافاصله تیم واکنش سریع و تیم کوهستان هلال احمر شهرستان چرداول به محل حادثه اعزام شدند.

علی اکبری گفت: نجاتگران هلال احمر با رسیدن به محل حادثه و رها سازی مصدوم که از ناحیه مچ و ساق پا دچار شکستگی شده بود اقدامات اولیه امدادی را بر روی وی انجام دادند.

 وی ادامه داد:نجاتگران هلال احمر با استفاده از تجهیزات کوهستان مصدوم را از مسیر های سخت و صعب العبور به پایین کوه منتقل و به مراکز درمانی انتقال دادند.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *