عملیات بی‌وقفه امدادرسانی هوایی و زمینی هلال‌احمر به روستانشین متاثر از زلزله در اندیکا

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از امدادرسانی به حدود ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان زلزله اندیکا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ علی خدادادی با اعلام افزایش سرعت عملیات امدادرسانی در مناطق متأثر از زلزله اندیکا،گفت: ۱۳۰ نجاتگر داوطلب جمعیت هلال احمر استان خوزستان در کنار پرسنل خدوم این مجموعه مردم نهاد در تلاش هستند با ارائه خدمات امدادی به صورت زمینی و هوایی در روند امدادرسانی تسریع  ایجاد کرده و تسکین‌گر آلام دردمندان درگیر این زلزله باشند.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان،افزود:با تلاش های شبانه روزی۲۶ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر که در بخش‌های مختلف شهرستان اندیکا در حال خدمت هستند، عملیات امداد‌رسانی بی وقفه در جریان است و تاکنون به حدود ۴ هزار و ۲۰۰ نفر امدادرسانی شده است.
وی ادامه داد :در مجموع ۲هزار و۸۲۹ خانوار در اندیکا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و ۱۵باب خانه روستایی نیز در بخش سوسن شهرستان ایذه تخریب شده است که کار امدادرسانی به اهالی این مناطق ادامه دارد.
 
 خدادادی همچنین با اشاره به ضرورت غافل نشدن از واکسیناسیون عمومی عنوان کرد: تزریق واکسن‌های مقابله با ویروس کرونا در مناطق صعب العبور اندیکا با همکاری تیم واکسیناسیون کارشناسان شبکه بهداشت و جمعیت هلال احمر در حال انجام است و علاوه بر آن به منظور پیشگیری از شیوع بیماری های دامی، غربالگری دام‌ها نیز توسط تیم دامپزشکی در روستای چال انجیره صورت پذیرفت.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان  افزود: با شکل‌گیری قرارگاه امدادرسانی متشکل از جمعیت هلال احمر، سپاه حضرت ولیعصر،ستاد احسان، بنیاد برکت و دیگر مجموعه‌های مردم نهاد هماهنگی های بین بخشی با هدف پرهیز از فعالیت‌های موازی، مشارکت خیرین و تسریع در توزیع اقلام مورد نیاز آسیب‌دیدگان صورت پذیرفته است. امیدواریم با همکاری مجموعه مدیریت بحران استانداری و فرماندار اندیکا در روزهای آتی شاهد فروکش کردن مشکلات در منطقه و بازگشت شرایط عادی در این شهرستان باشیم.
کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *