معاون آموزش جمعیت هلال احمر:

شهروندان هرمزگانی از اقامت در خانه های آسیب دیده پرهیز کنند

مهراب شریفی سده از شهروندان هرمزگانی خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و در صورتی که منازل آن ها آسیب دیده است، از سکونت در زیر سقف و در کنار دیوارها پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهراب شریفی سده، معاون آموزش جمعیت هلال احمر در خصوص نکات ایمنی که شهروندان باید پس از زمین لرزه رعایت کنند، گفت: یکی از نکات مهم پس از زمین لرزه این است که شهروندان آرامش خود را حفظ کنند و در محل های ایمن ساعات پس از زمین لرزه را سپری کنند.

وی افزود: به نظر می رسد که زمین لرزه اصلی در هرمزگان رخ داده است و پس از این ما شاهد زمین لرزه های 4 تا 4.5 ریشتر خواهیم بود که ضرورت دارد شهروندان در صورتی که خانه هایشان در زمین لرزه بعداز ظهر آسیب دیده است، در محلی به غیر از زیر سقف و دیوار اقامت کنند تا خطر به صورت کلی برطرف شود.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: شهروندان باید در ادامه به دور از دیوارهای آسیب دیده و پنجره ها، ساعات آتی را طی کنند. اگر ساختمانی هیچ گونه آسیبی در زمین لرزه ندیده است، می تواند محل ایمنی برای سکونت باشد. در ساختمان های چند طبقه در صورتی که پس لرزه رخ داد، شهروندان از آسانسور استفاده نکنند.

شریفی سده توضیح داد: شهروندان هرمزگانی در ساعات آینده به هیچ وجه در کنار دیوارهای دچار ترک خوردگی حضور پیدا نکنند و ضرورت دارد تا به دور از ساختمان ها و سازه های مرتفع استراحت کنند.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *