زمین لرزه 5 ریشتری خوزستان را لرزاند/ وارد شدن خسارت به 11 روستا

ساعت 02.46 صبح امروز، زمین لرزه ای به بزرگی 5 ریشتر حوالی قلعه خواجه در استان خوزستان را لرزاند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ ساعت 02.46 صبح امروز، زمین لرزه ای به بزرگی 5 ریشتر حوالی قلعه خواجه در استان خوزستان را لرزاند. این زمین لرزه در عمق 7 کیلومتری زمین رخ داد. کانون زمین لرزه در فاصله 145 کیلومتری اهواز و 112 کیلومتری شهرکرد است.

جمعیت هلال احمر استان خوزستان اعلام کرد: در پی وقوع زمین لرزه بامداد امروز در مناطق روستایی و کوهستانی شهرستان اندیکا، ۱۰ تیم ارزیاب جمعیت هلال احمر از شهرستان های اندیکا، مسجدسلیمان، اندیمشک،باغملک، دزفول،لالی و اهواز به منظور شناسایی نقاط آسیب دیده و میزان خسارات وارده به مناطق اعزام شده اند.

صعب العبور بودن تعدادی از روستاها دسترسی تیم های ارزیاب را با سختی مواجه کرده است. ۷ روستا از این زلزله متاثر شده اند و از این تعداد روستاهای صالح ابراهیم،شاهزاده عبدالله،سرتگ آبزر، آرام و روپی دچار خسارت هایی شده اند.

بنا بر این گزارش، تاکنون مصدومیت سه نفر در این حادثه اعلام شده است که یک مورد آن شکستگی بوده و به مرکز درمانی انتقال یافته و ۲ مورد نیز سرپایی مداوا شده اند.

ارزیابی‌ها در مناطق روستایی ادامه دارد و تمامی شعب جمعیت هلال احمر در استان خوزستان نیز به حالت آماده باش درآمده‌اند.

 

11 روستا متاثر از زلزله بامداد امروز در خوزستان

ساعت 11:20

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به گزارش‌های اولیه ارزیابان جمعیت هلال احمر استان در خصوص زلزله بامداد امروز در شهرستان اندیکا، عنوان کرد: روستاهای شلا، سوسن سرخاب، سربازان، آبدار، تنگه سموم شهرستان اندیکا نیز به مناطق متأثر از این زلزله افزوده شده و تعداد روستاهای متاثر از زلزله به ۱۱ روستا افزایش پیدا کرده است.

خدادادی اضافه کرد: همچنان ارزیابی آسیب‌های ناشی از زلزله در مناطق روستایی ادامه دارد.

او همچنین اظهار کرد: یک باب منزل مسکونی در روستای صالح ابراهیم نیز تخریب شده است.

خدادادی ادامه داد: یک تیم ارزیاب از هلال‌احمر ایذه هم برای ارزیابی بخش سوسن این شهرستان اعزام شده است.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *