دکتر همتی تاکید کرد: امداد، آموزش همگانی و خانه‌های هلال اولویت‌های سال ۱۴۰۰

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نخستین جلسه شورای مدیران گفت: مبنای فعالیت در سال 1400 بر “تلاش مضاعف” همه‌ هلال‌احمری‌ها قرار دارد و اولویت اقدامات جمعیت در این سال همچون سال گذشته، تمرکز بر امداد، آموزش همگانی و خانه‌های هلال خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در نخستین جلسه شورای مدیران با تاکید بر اینکه اولویت های هلال احمر در سال 1400 همان اولویت های سال گذشته است، افزود: حوزه امداد و ارائه آموزش‌های همگانی با محوریت خانه‌های هلال، مهمترین اولویت‌های هلال‌احمر در سال جاری است.

وی با بیان اینکه سال گذشته شارژ انبارهای امدادی و نوسازی ناوگان لجستیک با اعتبارات مناسبی محقق شد، تاکید کرد: یکی از اصلی ترین حوزه‌های هلال احمر، امداد و نجات و هزینه های لازم در حوزه شارژ انبارهاست.

همتی ادامه داد: بازسازی و راه اندازی مجدد اردوگاه‌های جوانان و همچنین راه اندازی 5000 خانه هلال بنابر تاکید رئیس جمهوری، در سال جدید نیز باید مورد توجه دبیرکل و مسئولان هلال احمر باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر بر "مضاعف شدن زحمات" همه هلال احمری ها در سال جدید نیز تاکید و اظهار کرد: هلال احمر همچون گذشته در سال جاری نیز به دور از حواشی انتخابات و بدون ورود به مسائل سیاسی، محور فعالیت خود را خدمت به مردم می داند.

همتی در ادامه با بیان اینکه اعتبارات باید برابر ضوابط قانونی و چارچوب های موجود هزینه شود، افزود: حوزه خزانه‌داری پیش از سال و در روزهای ابتدایی سال جدید، تلاش فراوانی کردند تا پرداختی‌های مناسبی انجام شود اما هنوز از ایده‌آل فاصله داریم. انتظار می‌رود این روند در سال جدید هم ادامه دار باشد.

وی با انتقاد از عدم دریافت مبلغی که مقرر شده بود از محل اعتبارات کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد گفت: هنوز بخشی که قرار بود از محل کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار بگیرد، به حساب این جمعیت واریز نشده است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *