حضور دبیرکل هلال‌احمر در سازمان امداد برای تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی امدادگران

دبیرکل جمعیت هلال احمر با حضور در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از تلاش ها و زحمات شبانه روزی همکاران سازمان و امدادگران جمعیت هلال احمر در عملیات‌های امدادی سال 99 و طرح‌های نوروزی هلال در سال 1400 تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمدحسن قوسیان مقدم در نشست با همکاران و مسئولان سازمان امداد و نجات جمعیت، ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، علت حضور خود در این سازمان را تقدیر از زحمات شبانه روزی همکاران و امدادگران هلال احمر در سراسر کشور هم در عملیات امداد و نجات سال 99 و هم طرح امداد و نجات نوروز 1400 اعلام کرد.

 

تاکید بر حفظ آمادگی امدادگران و تامین امکانات اولیه رفاهی در پایگاه‌های امدادی

وی تاکید کرد: حفظ آمادگی امدادگران باید از مهمترین موضوعات مورد توجه همکاران و مسئولان سازمان امداد و نجات باشد. مدیران هلال احمر هم با همفکری و هم اندیشی تلاش کنند تا امکانات و نیازهای اولیه برای امدادگران که به شکل داوطلبانه و فداکارانه با ما همکاری دارند در پایگاه های امدادی فراهم باشد چراکه امدادگران هلال احمر تنها هزینه ایاب و ذهاب دریافت می کنند و ما وظیفه داریم هر کمکی که می توانیم به امدادگران داشته باشیم.

قوسیان مقدم در ادامه بر لزوم حفظ و نگهداری تجهیزات امدادی و ناوگان هلال احمر به عنوان بیت المال نیز تاکید کرد و گفت: در هلال احمر، هم باید تجهیزات به روز داشته باشیم و هم وظیفه داریم از تجهیزات موجود به درستی نگهداری کنیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید براینکه فعالیت های جمعیت هلال احمر محدود به خدمات امدادی نیست، افزود: ما منتظر حادثه نمی مانیم و در تمام زمینه ها برای کمک به مردم فعال هستیم و تسکین آلام بشری از اصول اساسی هلال احمر به عنوان نهادی بشردوستانه است.

 

معنای ایثار در فعالیت‌های هلال‌احمری‌ها

وی همچنین با تاکید مجدد بر فعالیت ایثارگرانه و داوطلبانه در جمعیت هلال احمر و در پاسخ به سوالی درخصوص واکسیناسیون امدادگران جمعیت گفت: به عنوان دبیرکل جمعیت هلال احمر علیرغم اینکه سال گذشته به بیماری کرونا مبتلا شدم، هنوز واکسن نزده ام و تا تمام مردم ایران واکسن نزنند واکسن نخواهم زد. معنای واقعی ایثار این است. در جبهه جنگ تحمیلی هم وضع به همین شکل بود. خط مقدم عوض نشده و امدادگران، همان بسیجیان جبهه جنگ بوده و همچون عضو بسیجی در جنگ تحمیلی، در حال تلاش و خدمت به مردم کشورند.

دبیرکل و سخنگوی جمعیت هلال احمر در ادامه ابراز امیدواری کرد که با گشایشی که ایجاد شده، سال 1400 از نظر اعتبارات مالی، سال خوبی برای هلال احمر باشد.

قوسیان مقدم همچنین از همکاران حوزه امداد هوایی هلال احمر در سازمان امداد و نجات نیز تقدیر کرد و گفت: در بحث امداد هوایی از دوستانی که در یک سال گذشته به ما اضافه شدند تشکر می کنم. دغدغه همکاران ما مراقبت و نگهداری از ناوگان امدادی هلال احمر و استفاده بهینه از این تجهیزات بوده و بالگردهای امدادی جمعیت اورهال شدند.

وی ضمن تشکر مجدد از زحمات همه همکاران و امدادگران، افزود: هرکدام از اداره کل ها و معاونت ها در جای خود برنامه 1400 را پیگیری کند تا در پایان سال 1400 با تخصیص اعتبارات انجام شده، کارنامه درخشان و مناسبی در تمام حوزه ها و همچنین حوزه امداد و نجات داشته باشیم.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *