پیشنهاد هلال احمر ایران به فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر

تشکیل کمیته ویژه تغییرات آب و هوایی و بحران‌های محیط زیستی ضروریست

جبار اصلانی، مدیر کل اصول و قوانین در معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشروستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران؛ در مجمع عمومی فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر با اشاره تخریب محیط زیست و تأثیرات منفی تغییرات آب و هوایی در دنیا گفت: توجه به تغییرات آب و هوایی و بحران‌های محیط زیستی از اولویت‌های کاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ جبار اصلانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جمعیت هلال احمر ایران در این رابطه گفت: تشکیل شورای استراتژیک تغییرات آب و هوایی برای سیاست گذاری و برنامه‌ریزی انجام فعالیتهای بشردوستانه در پاسخگویی به تبعات و اثرات ناشی از چالش تغییرات آب و هوایی ضروری‌است.

او افزود: تدوین استراتژی سازمانی در خصوص تغییرات آب و هوایی از گام‌های مهم برای مقابله با تاثیرات نامطلوب تغییراقلیم است.

اصلانی ادامه داد: تدوین استراتژی سازمانی در خصوص تغییرات اقلیمی در سه حوزه آمادگی و پاسخگویی به سوانح،آموزش همگانی و مدافعه‌گری در چارچوب دیپلماسی بشردوستانه دنبال می شود و هلال احمر ایران کوشیده‌است تا با اولویت دانستن مخاطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی در برنامه‌ها، اقدامات مناسبی در حوزه مدیریت سوانح انجام دهد. همچنین کاهش خطر ناشی از سوانح آب‌وهوایی با ارائه خدمات جامعه محور، گام‌ موثری است که توسط جمعیت هلال‌احمر در مناطق متاثر از تغییر اقلیم به خصوص خشکسالی برداشته می‌شود.

 او در ادامه با توجه به اهمیت، ضرورت و حساسیت موضوع، به نمایندگی از جمعیت هلال احمر ایران پیشنهاد کرد تا هیات حاکمه فدراسیون بین المللی در کنار گروه‌های کاری فعلی خود، نسبت به ایجاد یک گروه کاری یا کمیته ویژه در خصوص موضوع تغییرات آب و هوایی و بحران‌های محیط زیستی اقدام کند.

کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

فیلم ها

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *