تشریح نحوه تحویل کپسول اکسیژن به بیماران نیازمند توسط هلال‌احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، نحوه تحویل کپسول اکسیژن به بیماران نیازمند و به شکل امانت و رایگان توسط بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمد نصیری با اشاره به برنامه ریزی جمعیت هلال احمر برای تأمین 4000 کپسول اکسیژن و 1000 دستگاه اکسیژن‌ساز از محل کمک‌های مردمی و به منظور کمک به بیماران نیازمند، اظهار کرد: بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال‌احمر دارای 1500 کپسول بود که در روزهای گذشته کپسول‌های جدید با حمایت خیرین به این میزان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه حداقل 4000 کپسول اکسیژن برای بیماران نیاز است، گفت: خیرین و نیکوکاران می توانند از طریق شماره گیری کد دستوری #5151*733* با کمک‌های خود در پویش "اهدای نفس" جمعیت هلال احمر شرکت کنند. در این کمپین هدف گذاری شده است که 4000 کپسول اکسیژن و 1000 دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی برای کمک به بیماران نیازمند تأمین شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره نحوه توزیع و واگذاری کپسول اکسیژن به بیماران افزود: این افراد باید ابتدا از مراکز درمانی، بیمارستانی و یا مراکز بهداشتی که طرح غربالگری بیماری کرونا را انجام می دهند گواهی نیاز به کپسول اکسیژن اخذ و آن را به شعب جمعیت هلال احمر در سطح استان‌ها ارائه کنند.

نصیری ادامه داد: شعب استان‌ها نیز با اخذ این برگه اقدام به تحویل کپسول اکسیژن به مراجعه کننده می‌کنند.

وی درباره مدت زمان امانت کپسول‌های اکسیژن گفت: دو هفته برای این تجهیزات در نظر گرفته شده است که البته این زمان با تأیید پزشک جمعیت هلال احمر قابل تمدید است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: بیماران و مراجعه کنندگان هیچ هزینه‌ای بابت به امانت گرفتن دستگاه کپسول اکسیژن پرداخت نمی‌کنند. همچنین در شهرستان‌ها نیازی به ارائه ضمانت نیست اما در شهرها و کلانشهرهای بزرگ مراجعه کنندگان باید یک کارت شناسایی معتبر به جمعیت هلال احمر ارائه دهند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *